Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wycinka drzew w dzielnicy Północ

Facebook Twitter

Znów w mieście rozpoczyna się znacząca wycinka drzew, bulwersująca ekologów. Tym razem chodzi o działkę przy al. Marszałkowskiej w rejonie Lasku Aniołowskiego, już ogrodzoną i przygotowaną pod plany inwestora, który zapowiada powstanie w tym miejscu szeregowej zabudowy.

Na plany inwestora zgodziło się miasto. Decyzja została podjęta, mimo że przewidywała wydrzewienie terenu pod zabudowę mieszkaniową. Pod topór może pójść kilkaset drzew, które jeszcze niedawno stanowiły północną granicę Lasku Aniołowskiego, przeciętą kilka lat temu przez korytarz północny. Z rejonu u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Makuszyńskiego zniknie więc ok. 600 drzew, niektóre duże i dorodne, jak informują nas działające w mieście organizacje pilnujące zieleni i walczące o ochronę przyrody. Tym samym zielone płuca miasta w dzielnicy Północ, oddzielające ją od bardziej przemysłowego Aniołowa znów się kurczą. Jednocześnie działki budowlane są w Częstochowie wciąż na wagę złota, budują się kolejne osiedla, a deweloperzy poszukują dalszych atrakcyjnych lokalizacji.

Okolice zielonych terenów na Północy w bliskiej lokalizacji węzła nad DK1 wydają się dobrym wyborem. Inwestycja wzbudza jednak podobną dyskusję jak niedawna wycinka drzew pod zabudowę w ramach rządowego programu na Grabówce. Faktem jest że okazałych drzew w mieście ubywa, zastępowana jest nowymi nasadzeniami, których znaczące efekty będą odczuwalne dopiero za kilkadziesiąt lat.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj