Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wyciek danych osobowych pracowników MOPS? Nadzwyczajna sesja Rady Miasta we wtorek (3.02.) o godzinie 17.00. Będzie transmisja on line

Facebook Twitter

O godzinie 17.00 rozpocznie się dziś (3.02.) nadzwyczajna sesja rady miasta. Obrady zwołał przewodniczący miejskiej rady na wniosek radnych PiS. Sesja w związku z pandemią koronawirusa ponownie odbędzie się w trybie zdalnym.

To informacja  sprzed chwili, którą potwierdza radny Piotr Wrona:

Sesja, którą wznosiliśmy do przewodniczącego zwołaniem ma cztery merytoryczne punkty, dwa najważniejsze są na samym początku sesji, czyli informacje prezydenta miasta Krzysztofa Matyjaszczyka dotycząca kradzieży danych osobowych pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w celu wykorzystania do głosowania zadania w Budżecie Obywatelskim i drugi punkt informacja prezydenta miasta Krzysztofa Matyjaszczyka na temat fikcyjnego głosowania w Budżecie Obywatelskim. To są te najważniejsze tematy, które tak bulwersują

– sesję będzie można śledzić na żywo w internecie. Magistrat przeprowadzi transmisję. Temat wywołuje od kilku dni burzliwą dyskusję. Sprawą wyłudzenia danych zajmuje się już policja i prokuratura.

Czekamy na jakieś wyjaśnienia ze strony pana prezydenta. Mamy nadzieję, że prezydent nie będzie się tutaj zasłaniał postępowaniem, śledztwem itd. Jako radni, jako mieszkańcy oczekujemy, że prezydent stanie w prawdzie i powie, co wie, od kiedy wie, jakie środki zastosował i że dowiemy sie całej prawdy i tylko prawdy

– dodaje radny Piotr Wrona.

Na dzień 2 marca (wtorek) 2021 roku o godz. 17.00
XL nadzwyczajną Sesję Rady Miasta Częstochowy.
Sesja odbędzie się w trybie zdalnym (online) z następującym porządkiem obrad:
1. Otwarcie Sesji i stwierdzenie jej prawomocności.
2. Powołanie sekretarzy obrad
3. Powołanie Komisji Uchwał i Wniosków
4. Informacja Prezydenta Miasta Krzysztofa Matyjaszczyka dotycząca kradzieży danych osobowych pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w celu wykorzystania do głosowania w budżecie obywatelskim — dyskusja.
5. Informacja Prezydenta Miasta Krzysztofa Matyjaszczyka na temat fikcyjnego głosowania w budżecie obywatelskim – dyskusja.
6. Informacja Prezydenta Miasta Krzysztofa Matyjaszczyka na temat tzw. „afery podsłuchowej” w Miejskim Szpitalu Zespolonym, – dyskusja.
7. Informacja Prezydenta Miasta Krzysztofa Matyjaszczyka dotycząca na temat koordynatora szczepień na COVID- 19 w Miejskim Szpitalu Zespolonym, – dyskusja.
8. Zamknięcie obrad XL nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Częstochowy.

Transmisja obrad TUTAJ 

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2021