Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wybuch butli z gazem na Grabówce – co ustaliła policja?

Facebook Twitter

Wybuch butli z gazem w Częstochowie, nie żyją 2 osoby. Wczoraj (26.07.) przed 16:00 doszło do eksplozji w dostawczym Citroënie, gdy pojazd zatrzymał się przed jednym ze sklepów przy ulicy Wrocławskiej. Siła wybuchu była tak ogromna, że obie osoby odniosły śmiertelne obrażenia.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że samochodem tym podróżowało 2 pracowników jednej z częstochowskich firm. Citroënem przewozili butle z gazem, ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy straży pożarnej wynika, że mógł to być tlen i acetylen. Gdy zaparkowali swój samochód pod sklepem, doszło do wybuchu. Zarówno mężczyzna siedzący za kierownicą, jak i pasażer zginęli na miejscu.

W związku z tym, że we wraku znajdowało się jeszcze kilka innych butli z gazem, strażacy przeprowadzono ewakuację mieszkańców i osób przebywających w rejonie miejsca zdarzenia. W sumie ewakuowano 67 osób i wyznaczono strefę bezpieczeństwa w odległości 200 metrów od miejsca, gdzie doszło do wybuchu. Po zakończeniu działań prowadzonych na miejscu przez straż pożarną, śledczy, będą mogli rozpocząć oględziny miejsca zdarzenia. Wszczęte w sprawie śledztwo będzie miało na celu wyjaśnienie, jaki był charakter tego zdarzenia i w jakich okolicznościach do niego doszło.

 

Zobacz także:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj