Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wybrano firmy, które zajmą się doświetleniem dróg

Facebook Twitter

Podzielony na 10 części przetarg, ogłoszony przez GDDKiA, dotyczyły m.in. odcinka A1, biegnącego w naszym regionie. Poprawi się bezpieczeństwo pieszych w obrębie węzła Częstochowa Południe na skrzyżowaniu A1 z DW908. Doświetlone zostanie także Miejsce Obsługi Podróżnych Starcza Wschód i Starcza Zachód oraz Woźniki Wschód i Woźniki Zachód.

fot. gov.pl

Z trzech złożonych ofert, wybrana została propozycja jednej z częstochowski firm. Inwestycja kosztować będzie ok 1,2 mln zł( 1 168 500 zł). Podobne inwestycje przeprowadzone zostaną także Na DK 11.

Kolejny przetarg dotyczył 52 miejsc. Na DK11: w Sierakowie Śląskim, w Ciasnej i w Glinicy, w Tworogu w Brynku, w Lipiach Śląskich, Hanusku, Boruszowicach i Molnej, dwóch w Lublińcu – Kokotku oraz Pustej Kuźnicy. Na DK42: w Kleśniskach i Parzymiechach. Na DK43: w Szarkach, Iwanowicach Małych, w Opatowie, w Waleńczowie. Koszt zadania to 3 295 908 zł.

Następny przetarg objął łącznie 53 miejsca. Na DK46: po jednym w Poniku, Lgocie Błotnej, po dwa w Janowie, Szczekocinach i Lelowie. Na DK78: czternaście w Zawierciu, osiem w Zawierciu-Kromołowie, jedno w Zawierciu-Żerkowicach, Pradłach, Kroczycach, Siemięrzycach i Gołuchowicach, szesnaście w Szczekocinach, dwa w Goleniowach. Koszt – 3 911 326,20 zł.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024