Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Wszywka alkoholowa – kiedy można wszyć esperal? [materiał sponsorowany]

Leczenie choroby alkoholowej nie jest proste. Walka z alkoholizmem polega przede wszystkim na całkowitej abstynencji i udziale w terapii. Pomocne może okazać się także zaszycie alkoholowe, czyli zastosowanie implantu z esperalem, który zaszywany jest pod skórą i stopniowo uwalnia lek do krwiobiegu. Jakie są zalety tej metody?

Wszywka alkoholowa
mat. nadesłany

Szacowany czas czytania: 02:08

Esperal to nazwa handlowa substancji czynnej o nazwie disulfiram. Działanie tej substancji polega na hamowaniu dehydrogenazy alkoholowej w wątrobie w sposób nieodwracalny. W trakcie leczenia spożywanie alkoholu jest przeciwwskazane, ponieważ wiąże się z wystąpieniem silnej reakcji zwanej reakcją disulfiramową. Kiedy warto zadecydować się na zabieg wszycia esperalu w Warszawie (https://www.kacdoktor.pl/wszywka-alkoholowa-esperal-warszawa)?

Wszywka alkoholowa w Warszawie – wskazania do zabiegu

Zabiegi wszywania esperalu w Warszawie są przeprowadzane w klinice przez wykwalifikowanego lekarza chirurga. Leczenie można rozpocząć po upływie ok. 12-24 godzin od zaprzestania picia alkoholu. Tabletki z disulfiramem działają od 8 do 12 miesięcy. W tym czasie pacjent powinien unikać spożywania nawet niewielkich ilości alkoholu, które znajdują się w syropach na kaszel, sosach czy płynach do płukania jamy ustnej.

Przed podjęciem decyzji o wszyciu Esperalu pacjent powinien mieć świadomość, jak dokładnie działa lek oraz, jakie skutki uboczne może wywołać. Warunkiem przystąpienia do leczenia jest samodzielne i dobrowolne podjęcie decyzji o poddaniu się tej procedurze oraz chęć rozpoczęcia skutecznej walki z uzależnieniem. O tym, czy pacjentowi może zostać wszyty disulfiram, każdorazowo decyduje lekarz po przeprowadzeniu konsultacji. Specjalista ocenia stan zdrowia i motywację pacjenta, a także przekazuje najważniejsze informacje na temat przebiegu zabiegu, przeciwwskazań do jego wykonania oraz zaleceń lekarskich.

Wszywka alkoholowa w Warszawie – zalety

Choć sama wszywka alkoholowa nie oddziałuje na przyczyny problemu, to jednak pozwala utrzymać całkowitą abstynencję przez okres 12 miesięcy, co może bardzo korzystnie wpłynąć na przebieg kuracji. Tabletki z disulfiramem to dobre rozwiązanie dla osób, które są zdecydowane na leczenie, ale mają problem z trwałym odstawieniem alkoholu. Wszycie esperalu motywuje pacjenta do zachowania trzeźwości i oparcia się licznym pokusom. Działania wszywki  alkoholowej nie można przerwać w dowolnym momencie, co dodatkowo zwiększa jej skuteczność i pomaga pacjentowi wytrwać w swoich postanowieniach.

Alternatywą dla tej metody może być odtruwanie alkoholowe (https://www.kacdoktor.pl/blog/jak-oczyscic-organizm-z-alkoholu), które polega na podaniu odżywczych substancji w formie kroplówki, aby oczyścić organizm z toksyn i poprawić samopoczucie pacjenta. Zabieg odtrucia alkoholowego stosuje się w przypadku osób, które cierpią na zespół dnia następnego lub długotrwale przyjmowały alkohol i odczuwają negatywne skutki jego odstawienia.

Zarówno wszycie Esperalu, jak i odtruwanie alkoholowe jest wykonywane przez wykwalifikowanych specjalistów z KacDoktor. Warto się do nich zgłosić, jeśli chcesz rozpocząć skuteczne leczenie. Zabieg wszycia alkoholowego wykonuje się w znieczuleniu miejscowym w bezpiecznych i komfortowych warunkach. Natomiast odtruwanie alkoholowe może być przeprowadzone w klinice lub w domu pacjenta.

REKLAMA