Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wspólnota mieszkaniowa przy Szymanowskiego protestuje [FOTO][WIDEO]

Facebook Twitter

W niedzielę o godz. 10.00 została zablokowana brama, która stanowi przejazd z ul. Nowowiejskiego w ul. Szymanowskiego. To efekt protestu lokatorów wobec rozmiarów budowy przy al. NMP 49, gdzie planowana jest nowa galeria handlowa. Przejazd został uniemożliwiony dla samochodów na czas nieokreślony informują członkowie wspólnoty mieszkaniowej.

Jak twierdzą stracą dojazd, dojście do budynku, miejsca parkingowe, w tym koperty dla niepełnosprawnych, czy wybudowaną własnym kosztem wiatę na kontenery…

„ZABIERACIE NAM PODWÓRKO, MY BLOKUJEMY SWOJĄ BRAMĘ” – lokatorzy napisali na transparencie towarzyszącym protestowi. Lokatorzy zapowiadali protest od kilku dni, a sprzeciwiają się planom miasta w związku z zabudową tego kwartału ich kosztem…

Powiedzieli naszemu reporterowi członkowie wspólnoty mieszkaniowej przy Nowowiejskiego 2. Brama jest własnością wspólnoty, a została zablokowana poprzez rozciągnięcie taśmy na drodze dla samochodów. Dostęp możliwy jest tylko dla pieszych.

Z protestującymi rozmawiał Mariusz Osyra. Przypomnijmy mieszkańcy obawiają się że miasto chce również zlikwidować miejsca parkingowe przy ul. POW i Szymanowskiego. Jednocześnie Wspólnota została pouczona przez zarząd dróg, że blokada przejazdu jest niezgodna z przepisami, a jej inicjatorzy narażają się na konsekwencje prawne.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj