Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wspólne dekorowanie choinki na Placu Orląt Lwowskich. Drzewko ozdobiły własnoręcznie zrobione ozdoby

Facebook Twitter

Całe miasto gotowe na święta! Oprócz ozdób i choinki na Placu Biegańskiego, reprezentacyjne drzewko stanęło też na Rakowie na Pl. Orląt Lwowskich. W tym miejscu choinkę dekorowały dzieci z częstochowskich przedszkoli i szkół.

fot. czestochowa.pl

Przystrojona została we własnoręcznie wykonane ozdoby:

Co roku staramy się, aby choinka placu Orląt Lwowskich nabrała blasku i co roku zbieramy się z dziećmi, one wykonują ręcznie ozdoby w swoich przedszkolach, w swoich domach, następnie wieszają je razem. Trochę potańczymy, trochę się poruszamy. Chcemy, żeby dzieci poczuły, że święta to coś wyjątkowego, kiedy naprawdę powinniśmy się cieszyć, tym bardziej teraz, kiedy mamy do czynienia z pandemią, z izolacją, ale jesteśmy na dworze, trochę zmarzniemy, ale się uśmiechamy, jesteśmy ze sobą razem

– mówiła podczas choinkowego spotkania Marta Zmitrukiewicz z Fundacji dla Rozwoju, organizator wspólnego ubierania choinki na pl. Orląt Lwowskich. Ręcznie wykonane ozdoby zawiesiły na choince dzieci z miejskich przedszkoli nr 4, 5, 6, 7, 8, 19, 20, 33, 37 oraz szkół podstawowych nr 7, 17 i 32:

– powiedziały nam dzieciaki z częstochowskich przedszkoli. Ważnym elementem wspólnego ubierania miejskiej choinki była integracja na terenie dzielnicy:

Dzieci czekają na ubieranie choinki, więc jak już przychodzą to jest taka kulminacja szczęścia – „o moja bombka”. Potem dostajemy smsy czy informacje: „Widzałem swoją bombkę na choince” i się cieszą, więc my się też cieszymy. Ozdoby kupić można, ale te zrobione mają w sobie coś takiego z serca i uśmiechu do drugiego człowieka. Oprócz dzieci ozdoby robią także Amazonki, inne stowarzyszenia, więc ładnie przystrojone miasto, ładnie nastraja

– dodaje Marta Zmitrukiewicz z częstochowskiej Fundacji dla Rozwoju. Warto odwiedzić Plac Orląt Lwowskich aby zobaczyć jak Raków przygotował się na tegoroczne święta.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj