Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wspólne ćwiczenia ratunkowe służb w Podlesicach

Facebook Twitter

Ratownicy medyczni, GOPR, WOPR , policja, wojsko i straż pożarna - wszyscy będą ćwiczyć na Jurze. Ponad setka osób spotka się w czwartek (20.01.) w Podlesicach na okoliczność zbliżających się ferii aby trenować w warunkach zimowych.

Służby muszą być przygotowane do szybkiego reagowania i ratowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, szczególnie przy wymagającej i często niesprzyjającej pogodzie. Ważne jest też koordynowanie ich działań. Dlatego ponad setka ratowników różnych służb medycznych i mundurowych przejdzie szkolenie. W bazie w Podlesicach trenować będą przedstawiciele górskich ratowników, a także mundurowych służb medycznych gdzie sprawdzą swoje umiejętności z zakresu postępowania z pacjentem w hipotermii. Na ferie ratownicy wzmagają czujność bo nadal w góry wybiera się wielu turystów kompletnie do tego nieprzygotowanych. Co się jeszcze będzie działo? Ratownicy wodni będą wyciągać pozorantów z jeziora za pomocą łódek, motorówki, skutera wodnego. Będą też ćwiczenia ewakuacji osoby uwięzionej z jaskini. Tu użyte zostaną quady i samochody terenowe. Wszyscy powinni wyjść z ćwiczeń terenowych bogatsi w wiedzę i umiejętności, które mogą przydać się im jeszcze w tym sezonie.

Pacjenci w hipotermii to jednak też osoby w miastach: bezdomni, pod wpływem alkoholu czy osoby chore, które zasłabły i przebywają na mrozie. Stąd niezbędne ćwiczenia ratunkowe w warunkach zimowych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2022