Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wspierajmy lokalną gastronomię!

Facebook Twitter

Wspieramy Częstochowską Gastronomię, to nazwa grupy, która została utworzona w mediach społecznościowych. Facebookowa społeczność chce tym sposobem zachęcać do korzystania z oferty częstochowskich restauracji.

fot. neshom / pixabay

Jadłodajnie, bary czy pizzerie mają szansę przetrwać bez gości w lokalach jeżeli będziemy decydować się na zamawianie jedzenia na wynos.

Lokale gastronomiczne, tak jak cała przedsiębiorczość zmaga się z zastojem spowodowanym przez koronwairusa. Ten zastój uderza nie tylko w właścicieli, ale też w pracowników czy hurtownie i dostawców. Zdaniem administratorów grupy na „Wspieramy częstochowską gastronomię”, wyłącznie sami jesteśmy wstanie zapewnić przetrwanie restauratorom. Oczywiście przywrócenie utargów sprzed pandemii, jest mało prawdopodobne, ale przynajmniej uda się ocalić wiele lubianych miejsc.

– jak mówi Marcin Breczko z biura prasowego Urzędu Miasta Częstochowy, aby przetrwać kryzys lokale gastronomiczne przestawiają się na nowy tryb pracy. Niemal wszystkie oferują dowozy lub odbiór osobisty posiłków.

Można się do tego przyczynić, zamawiając jedzenie przez telefon w restauracji, pizzeriach czy kawiarniach. Jedzenie obecnie jest przygotowywane na wynos i często dostarczane jest też poza granice miasta.

– dodaje i zachęca Marcin Breczko z częstochowskiego magistratu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2021