Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wróciły szczepienia lekarzy, w Częstochowie czeka ponad 1000 osób z dwóch największych szpitali

Facebook Twitter

O godzinie 6 rano rozpoczęła się w czwartek (11.03.) rejestracja na szczepienia grupy seniorów w wieku 69 lat. Te osoby otrzymają szczepionkę firmy AstraZeneca. Za tydzień 18 marca ma rozpocząć się rejestracja osób w wieku 68 i 67 lat, 22 marca ruszy rejestracja na szczepienie osób w wieku 66 i 65 lat. 25 marca z kolei rejestrować się będą mogły osoby z grupy 70+.

fot. Tumisu/ Pixabay

Są trzy sposoby rejestracji na szczepienia: całodobowa i bezpłatna infolinia 989, e-rejestracja dostępna na stronie www.gov.plszczepimysie lub wysyłając SMS

Po miesiącu przerwy wróciła możliwość szczepienia medyków przeciwko sars-cov-2. Ponowne podawanie szczepionek w grupie zero zaleca Ministerstwo Zdrowia, tym razem jednak nie wszyscy chą. Dlaczego?
Wszystko dlatego, że wprawdzie po opóźnieniach i zmianach w programie szczepień duża dawka preparatów dotarła do Polski, ale nie ma aktualnie dla medyków szczepionek Moderny i Pfizera. Teraz rekomenduje się dla nich szczepionki AstraZeneca, a po reakcjach poszczepiennych wśród pracowników oświaty, tylko 30% spośród czekających na zaszczepienie lekarzy chce poddać się profilaktyce właśnie przy użyciu tej szczepionki. Na inne medykamenty, w tym szczepionkę Johnson & Johnson’s przeciwko wirusowi jeszcze poczekamy. Tymczasem dla zdrowia ogółu populacji lekarze i pracownicy służby zdrowia mieli być zabezpieczeni w pierwszej kolejności. Co rusz docierają do nas sygnały o utrzymywanych poradach zdalnych i zamkniętych gabinetach specjalistów w mieście. Często próżno szukać terminu wizyty. Duża grupa personelu medycznego wciąż nie jest odporna na zakażenie. W Częstochowie w szpitalu na Parkitce wciąż czeka na możliwość wzięcia szczepionki ok. 600 osób, Miejski Szpital Zespolony na liście do szczepienia ma 670 osób z tej grupy zawodowej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2022