Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wróciła bardziej normalna obsługa w UM, w tym internetowa rezerwacja czy system kolejkowy

Facebook Twitter

W częstochowskim magistracie wraca system kolejkowy i możliwość umawiania wizyt urzędowych przez internet. To następstwo odwołania stanu pandemii rządową decyzją. Tym samym częstochowianie mają odczuć, że od 17 maja zmienia się tryb obsługi w Urzędzie Miasta.

Zamknięty urząd miasta w Częstochowie

Powinno być sprawniej i łatwiej dostać się ze swoją sprawą do okienek:

Marcin Breczko: 16 maja stan epidemii zamienił się oficjalnie i formalnie w stan zagrożenia epidemicznego. Ta decyzja na szczeblu ogólnopolskim wpłynęła na prowadzenie innego trybu obsługi w Urzędzie Miasta Częstochowy. Wraca bezpośredni system kolejkowy w Urzędzie Miasta Częstochowy, przestaje tym samym obowiązywać znana z czasu pandemii formuła umawiania się przez telefon

– informuje Marcin Breczko z biura prasowego w częstochowskim Urzędzie Miasta. Gdzie zarezerwujemy miejsce w kolejce drogą internetową? W tych samych wydziałach i referatach co przed pandemią:

Marcin Breczko: Warto natomiast zapisywać się do kolejki interesantek i interesantów przez internet, jest bowiem więcej stanowisk do obsługi tego systemu umawiania wizyt online, co za tym idzie zwiększa się dostępność terminu dla tych, którzy korzystają właśnie z tego sposobu rezerwacji wizyty w urzędzie. System umawiania wizyt jest dostępny na głównej stronie miasta.

Urzędnicy liczą, że skróci się czas oczekiwania, a powrót do normalnej obsługi wpłynie na tempo załatwianych w magistracie spraw. Szczególnie dotyczy do tematów, z którymi mieszkańcy przychodzą do urzędu najczęściej:

Marcin Breczko: Rezerwacje internetowe dotyczą spraw Wydziału Spraw Obywatelskich, spraw takich jak zgłoszenia o zameldowaniu, dowody osobiste, rejestracja pojazdów, sprawy dowodów rejestracyjnych, praw jazdy. Rezerwacje internetowe także dotyczą Wydziału Geodezji, a także spraw ślubu cywilnego czy orzekania o niepełnosprawności

– informował Marcin Breczko z UM Częstochowy. Na głównej stronie szukamy zakładki ,,Miasto” i dalej odnośnika ,,Załatw sprawę”.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023