Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wreszcie zapowiadane przekierowanie 998 na 112 dla połączeń

Facebook Twitter

Przypominamy, od dzisiaj (09.09.) alarmowa linia 112 przejmuje zgłoszenia na numer 998. Zapowiadana zmiana w obsłudze połączeń w naszym województwie jest znana od kilku tygodni teraz wchodzi wreszcie w życie. 

fot. katowice.uw.gov.pl

Rozpoczęło się w województwie śląskim przełączanie numeru alarmowego 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach. Proces będzie realizowany etapami i zakończy się jeszcze w tym miesiącu, dokładnie 20 września. W rezultacie mieszkańcy województwa śląskiego, którzy wybiorą numer alarmowy Państwowej Straży Pożarnej 998 połączą się z operatorem numeru alarmowego 112. Zmiana ta pozwoli na sprawne powiadamianie oraz dysponowanie odpowiednich służb, a co za tym idzie, ulepszy system powiadamiania ratunkowego. Oczywiście wszyscy mają na to nadzieję, nawet w dobie protestów ratowników medycznych czy niewydolności jakie pojawiają się w systemie ochrony zdrowia.

Informację o przełączaniu numeru 998 do Centrum Powiadamiania w stolicy regionu przekazali wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, śląski komendant wojewódzki Straży Pożarnej oraz Wydział Powiadamiania Ratunkowego.

W ten sposób do centrali zostaną przekierowane kolejne dziesiątki tysięcy połączeń. Ma to być z korzyścią dla mieszkańców również w zakresie czasu i reakcji służb

– dodawał śląski wojewoda.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022