Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wraz z nowym rokiem szkolnym, potrzebna jest znów dodatkowa opieka nad dziećmi

Facebook Twitter

Sprawdzaliśmy, czy działają w Częstochowie świetlice dzielnicowe i środowiskowe, gdzie zwykle najmłodsi uczniowie, mogą ciekawie spędzić czas po zakończeniu lekcji.

Okazuje się, że nie wszędzie:

Decyzją Wojewody funkcjonujemy, nic się nie zmienia, nasze dzieciaki są zdyscyplinowane. Współdziałanie z placówkami szkolnymi też bardzo fajnie się rozwija, dlatego że dzieci są już uprzedzone. Stosujemy oczywiście to minimum reżimu sanitarnego.

Dzieci po szkole, które nie mają opieki zapewnionej w tym czasie w domu, mogą skorzystać z Państwa placówki?

Oczywiście, że tak. Także dzieci teraz w roku szkolnym przychodzą od godziny 14:00 do godziny 18:00.

Taką pomoc dla uczniów po zajęciach szkolnych oferuje świetlica prowadzona przez Fundację Adullam przy ul. Krakowskiej, o co Mariusz Osyra pytał prezes fundacji Elżbietę Ferenc. Na razie nie udało się z kolei otworzyć środowiskowej świetlicy w dzielnicy Trzech Wieszczów, prowadzonej przez Polski Komitet Pomocy Społecznej. Ale to tylko kwestia czasu…

Jednoznacznie mogę powiedzieć, że na pewno jesteśmy przygotowani na to, żeby się otworzyć. Już rekrutujemy dzieciaki. A takim bardzo pozytywnym sygnałem, uzyskaliśmy już wstępne negocjacje z Urzędem Marszałkowskim, gdzie będziemy przystępowali do dużego zadania. Mam nadzieję, żę uzyskamy te środki, które pozwolą nam na to, żeby funkcjonować z jeszcze większą siłą i z większymi możliwościami. 

– zapewnia Grzegorz Kołek z częstochowskiego oddziału PKPS-u. Większość placówek, które pomagają w zapewnieniu opieki nad dziećmi dopiero powoli planuje swoje działania.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj