Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wracamy w mieście do Majowych Kiermaszy Książkowych

Facebook Twitter

Wraca zapomniana tradycja Majowych Kiermaszy Książkowych. Za sprawą częstochowskiego, wieloletniego antykwariusza oraz innych osób z pasją do literatury, będzie można zapolować na poszukiwane tytuły.

Organizatorzy giełdy chcą zachęcić też do udziału uczniów i studentów. Na koniec maja będą mogli poszukać tutaj np. używanych podręczników:

Giełdy majowych książek w okresie słusznie minionym były na pl. Biegańskiego, niektóre były na promenadzie i to była giełda, księgarnie się tam wystawiały, kluby zainteresowań. Księgarń w Częstochowie było 13, 14, także była możliwość wyboru książek. Każdy przywoził inne książki. 13 księgarń zlikwidowano w Częstochowie, pozostały nieliczne i chcemy wrócić do tej sprawy. Podręczników, książek, lektur szkolnych, książek o różnej tematyce, które jednym są zbędne, a drudzy chętnie je przeczytają czy postawią na swojej półce.

Po latach będziemy mieć ponownie majową giełdę z rozmaitymi lekturami

– zapowiada Zbigniew Biernacki. Antykwariusz zachęca do udziału wszystkich chętnych, innych zbieraczy i kolekcjonerów, ale też osoby które chcą przewietrzyć domowy regał z książkami lub zapolować na okazję:

Ustaliliśmy ostatnią niedzielę maja – jako, że to już będzie po maturach, już będzie wiadomo, jaki kierunek studiów wybrałem, czy te podręczniki zbędne i mniej potrzebne będę mógł sprzedać, przynieść na kiermasz i zamienić np. na beletrystykę, komiksy, kryminały czy na inne książki, które mnie interesują. To się będzie odbywać w niedzielę 30 maja, od godz. 10 do 14 w Klubie Politechnik. Na holu będzie można wynieść stolik i na zewnątrz sobie rozłożyć ksiązki

– na majowy kiermasz książkowy zapraszał Zbigniew Biernacki, antykwariusz z ponad 30-letnim stażem.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 maja 2021