Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wraca szkoła! Co na to uczniowie i rodzice?

Facebook Twitter

1 września, po dokładnie 173 dniach przerwy spowodowanej wprowadzeniem stanu epidemicznego w kraju, dzieci i młodzież mają wrócić do szkolnych ław.

My tymczasem pytamy częstochowskich uczniów i ich rodziców, czy to rzeczywiście dobry moment aby znów uczyć się w tradycyjny sposób

Nigdy nie wiadomo, jeżeli stanie się tak, że ktoś wróci faktycznie z tym wirusem to wtedy cała szkoła będzie zamknięta. Tak jakby dużo problemów to sprawi i rodzicom, i dzieciom.

Pewnie będą maseczki, obowiązek, dezynfekcja rąk, wydaję mi się, że też będą lekcje przeprowadzone w klasach i przerwy będziemy spędzać w klasach.

Ja mieszkam za granicą i tam jest też kompletnie inna sytuacja z tym. Troszeczkę boję się, że nie nauczą nas tego materiału, jakiego by nas nauczyli, gdyby było normalne nauczanie. 

Co o powrocie do szkół sądzą rodzice?

Nie wiem, bo tego nie wie nikt. Natomiast może rzeczywiście mowa jest o tej dwutygodniowej kwarantannie dla dzieci powracających z zagranicy, ale generalnie w ogóle musimy normalnie żyć i starać się wracać. 

Na 100% trzeba być pewnym, że będzie OK. Szkoda tak samo nauczycieli bo pieniędzy nie ma. 

Oczywiście, że to dobry moment jest, bo tak to w domu siedzą, nauka to jest najgorsza teraz. 

Tragedia, bo jak ktoś pracuje to trzeba wolne z pracy brać.

Wie Pan co, ja jestem osobą wierzącą, więc co ma być to będzie, nie uchronimy się a myślę, że oni przede wszystkim muszą chodzić do szkoły, muszą mieć obowiązki, rozwijać się normalnie, nie popadajmy w pandemię strachu. 

Mi się wydaje, że jeszcze nie, ponieważ dopiero zaczną wracać z wakacji i to wszystko może się rozwinąć. Trzeba by odczekać jeszcze ze dwa tygodnie i zobaczyć, jaki będzie efekt.

Czy uczniowie tęsknili za szkołą?

I tak, i nie. Za znajomymi tęskniłem a za samą nauką nie za bardzo. 

Tak średnio.

Za znajomymi jak najbardziej, bo ciężko jest się spotkać w czasach wirusa, ale tak za samą nauką to nie za bardzo. 

Życzymy udanego roku szkolnego!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj