Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wraca Frytka Off – na razie jednodniowa. Wkrótce poznamy gwiazdy

Facebook Twitter

Do fanów alternatywnej muzyki na żywo, znów po przerwie płyną dobre wieści. W Częstochowie 25 czerwca wraca Festiwal Frytka-OFF. Na mapie kulturalnych wydarzeń mają pojawić się i inne, duże, plenerowe imprezy.

fot. facebook.com/FestiwalFrytkaOff

Festiwal w Parku Lisiniec ma jednak zwiastować powrót koncertów, jakie przyciągały publiczność przed pandemią.

Park Lisiniec jako miejsce dla festiwalu alternatywnego muzycznego sprawdził się znakomicie, więc tam zapraszamy. Tak jak to było w przypadku poprzednich edycji, line up frytkowy będziemy pokazywać po kolei tzn. co jakiś czas będziemy mówić o wykonawcach, którzy pojawią się w Częstochowie. Proszę śledzić nasze społecznościówki. Będziemy sukcesywnie przedstawiać następnych. W tym roku – już tyle mogę zdradzić – z jednej strony większy nacisk położymy na muzykę hip-hopową

– o nowej festiwalowej formule mówi nam odpowiedzialny za częstochowską kulturę w UM Aleksander Wierny. Frytka OFF ma być bardziej zróżnicowana gatunkowo i tym razem czeka nas tylko jednodniowe wydarzenie:

Ta scena alternatywna przez lata nam się zmieniła. Tam hip-hop zajmuje teraz ważne miejsce. Nie zabraknie tzw. tradycyjnej alternatywy, ale jeszcze bardziej będziemy próbowali poszerzyć spektrum gatunkowe tego festiwalu, bo też pojawi się mocny akcent jazzowy. Będzie to edycja, jeśli chodzi o gatunki, trochę inna niż poprzednie. Szukamy nowej formuły. Pierwszy raz jedno z wydarzeń związanych z frytką w ramach festiwalu odbędzie się w Muzeum Częstochowskim.

Po przerwie organizacja miejskiego festiwalu okazała się też bardziej kosztowna, słychać w referacie kultury. Z aktualnym budżetem na razie miasto nie jest gotowe by ponieść wydatki na dwudniową imprezę:

Zakładamy, że jeszcze jakieś obostrzenia pandemiczne będą, więc nie szykujemy z takim rozmachem tych wydarzeń. Początkowo przymierzaliśmy się do dwudniowego festiwalu, natomiast ceny usług poszły tak w górę, np. techniki scenicznej, ale też innych związanych z organizacją takiej imprezy. Mając porównywalne pieniądze do tych sprzed dwóch, trzech lat w tej chwili nie jesteśmy w stanie zorganizować dwudniowej imprezy. Musimy zebrać po prostu większy budżet na następne lata.

Frytka OFF – przypomnijmy – wraca w parkowej zieleni na Lisińcu 25 czerwca. Zapowiadał Aleksander Wierny – naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Sportu w Częstochowie. Wiemy już, kto wystąpi na tegorocznej „Frytce”, miasto powoli uchyla rąbka tajemnicy. Pierwszą gwiazdą tej imprezy jest Mery Spolsky.

 

Zobacz także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj