Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wolontariusze tłumnie zgłaszają się do sztabu WOŚP. Co ze styczniowym finałem?

Facebook Twitter

Jeszcze możesz zarejestrować się i dołączyć, aby na koniec stycznia kwestować z puszką orkiestry na ulicach Częstochowy. Kończą się miejsca dla wolontariuszy, którzy chcą aktywnie wesprzeć przebieg 30 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

fot. facebook.com/wosp.czestochowa/

Jesteśmy już na finiszu rejestracji. Mamy już prawie 500 wolontariuszy, zostały nam ostatnie miejsca, więc zachęcamy, jeśli ktoś jeszcze chce się zarejestrować, żeby to zrobić szybko, bo w tym roku miejsca rozchodzą się błyskawicznie. Teraz rejestrację prowadzimy internetowo, za pośrednictwem strony iwolontariusz. Jeśli ktoś był w ubiegłych latach wolontariuszem, ma tam stworzone konto, wystarczy, że się zaloguje ponownie do tego konta i może już po zaakceptowaniu zdjęcia i danych uczestniczyć w zbiórce. Natomiast osoby, które jeszcze nie były wolontariuszami, mogą sobie za pośrednictwem tej strony założyć konto.

Jak mówi Natalia Zalas, cały proces usprawniono, ale chętni do pomocy zgłaszali się i pytali o możliwość kwestowania już od września. Aktualnie w sztabie gromadzone są również fanty, które następnie trafią na licytacje. Nadal nie wiadomo, jak będzie wyglądał częstochowski finał, ale trwają przygotowania, aby odbył się stacjonarnie z udziałem publiczności, a nie w formie online jak ostatni:

Na ten moment nie chce za wiele zdradzać, chcemy zrobić trochę niespodziankę. Przygotowania cały czas trwają. Rozmawiamy z rożnymi artystami. Jest bardzo duży odzew, nawet wśród lokalnych częstochowskich artystów. Sami jeszcze nie wiemy, czy będzie mogli zrobić ten finał w takiej podstawowej formie na pl. Biegańskiego. Cały czas obserwujemy sytuację pandemiczną i będziemy dostosowywać finał do warunków, jakie będą panowały w styczniu

– dodaje rzecznik częstochowskiego sztabu orkiestry Natalia Zalas. Czy finał styczniowy WOŚP na Placu Biegańskiego będzie mógł się odbyć w czasach pandemii? Pytaliśmy również w magistracie:

Takich decyzji nie ma w tej chwili. Finał WOŚP jest planowany na 30 stycznia, bo to jest 30 finał, więc mamy trochę czasu. Może będzie tak, że do tego czasu pandemia zelżeje i sztab będzie mógł bez przeszkód takie wydarzenie zorganizować. Proszę pamiętać, że teoretycznie tego rodzaju wydarzenia organizować można, tyle że przy dość sporych obostrzeniach, które jeszcze ostatnio dodatkowo zostały zaostrzone

– dodaje Aleksander Wierny, naczelnik kultury w częstochowskim Urzędzie Miasta.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024