Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wolontariat zawieszony, a odwiedziny z nowymi zasadami. Zaglądamy do schroniska dla zwierząt przy Gilowej

Facebook Twitter

Wolontariat nadal jest zawieszony oraz wprowadzono zmiany dotyczące adopcji zwierzaków. Nadal jednak można i trzeba pomagać psom i kotom w częstochowskim schronisku, najlepiej w innej formie. Mimo tych trudności nadal wsparcie dociera do zwierząt przy ul. Gilowej.

Nadal też czworonogi czekają na nowy dom:

Przyjęcia na wolontariat są w tym momencie wstrzymane. Niestety wynika to ze wszystkich obostrzeń związanych z koronawirusem. Niemniej jednak można wypełnione formularze dostarczać do nas do schroniska i uzbroić się w cierpliwość, oczekiwać na informację z naszej strony. Jeśli chodzi o pomoc to nie mamy żadnych ograniczeń. Można pomagać na wiele sposobów. Do tej pory zbieramy cały czas nakrętki, cały czas przyjmuje od osób prywatnych koce, ręczniki. Wiadomo zima nie była łaskawa. Sporo osób nam bardzo pomogło pod tym kątem

– wylicza Marta Pasieka z częstochowskiego schroniska dla zwierząt. Jak dodaje, cały czas czworonogi czekają na lepszej jakości karmę, co w okresie zimowym jest szczególnie ważne. W czasach pandemii zmodyfikowano zasady adopcji zwierzaków:

Oczywiście zapraszamy do schroniska, ale zmieniły się trochę zasady. Należy do schroniska wcześniej zadzwonić, umówić się na konkretny dzień i konkretną godzinę. Fajnie byłoby gdyby ktoś już miał mniej więcej w głowie to, jakiego psa chce, wtedy trwa to dużo szybciej. Można wspierać naszych podopiecznych adoptując ich wirtualnie bądź wpłacając datki bezpośrednio na schronisko.

Pomoc w wyborze zwierzaka ma zapewnić galeria przygotowana w sieci przez pracowników schroniska. Można tam prześledzić fotografie wszystkich zwierzaków do adopcji, które ma pod opieką placówka. Zachęcała do tego Marta Pasieka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj