Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wojskowe Centrum Rekrutacji kusi kandydatów do służby

Facebook Twitter

Jest to takie miejsce, w którym chętny do wstąpienia do wojska w jeden dzień załatwi wszystkie formalności, zarówno badania lekarskie czy testy psychologiczne.

fot. maciekde / pixabay.com

Jak informują wojskowi jeszcze tego samego dnia może otrzymać kartę powołania na szkolenie podstawowe:

Nie trzeba długo czekać i wszystko w jednym miejscu. W składzie są przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień, lekarz i personel medyczny, psycholodzy oraz żołnierze z pobliskich jednostek wojskowych, którzy mogą wybrać i zachęcić najlepszych dla siebie kandydatów. Najczęściej u nas gościmy przedstawicieli 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, 34 Dywizjonu Rakietowego w Bytomiu, żołnierzy 5 Pułku Chemicznego w Tarnowskich Górach oraz spadochroniarzy z 16  i 18 Batalionu Powietrznodesantowego

– tłumaczy mjr Andrzej Kowalski oficer prasowy WKU w Częstochowie. Jednak zanim pojawimy się w centrum rekrutacji, trzeba wcześniej swój profil zarejestrować na portalu zostanzolnierzem.pl. Kandydat jednak bardzo szybko może otrzymać decyzję i informację o skierowaniu na szkolenie:

Proces rekrutacji do Wojska Polskiego jest krótszy, szybszy i łatwiejszy. Daje on możliwość aplikowania przez internet, oprócz oczywiście tradycyjnego składania wniosków również obok ePUAP, to kolejna elektroniczna forma aplikowania. Prowadzimy ją za pośrednictwem specjalnego portalu zostanzolnierzem.pl. Jeszcze niedawno kandydaci na żołnierzy musieli przechodzić każdy z etapów rekrutacji osobno niekiedy w innych miejscach i w różnych terminach. Obecnie zmieniło się to.

Kandydat do wojska może sprawnie stawić się w centrum rekrutacji i niedługo później trafić do wskazanej jednostki. Proponowane są raczej te blisko miejsca zamieszkania:

W przypadku pozytywnej opinii specjalistów Wojskowego Centrum Rekrutacji, kandydat na żołnierza tego samego dnia otrzyma kartę powołania na szkolenie podstawowe tzw. służbę przygotowawczą. Nowością jest również to, że zwiększono częstotliwość tych szkoleń, żeby skrócić okres oczekiwania chętnych, ponieważ jest ich bardzo dużo. Kandydaci mają również możliwość wyboru jednostki wojskowej.

Co czeka na kandydata, gdy pojawi się w Wojskowym Centrum Rekrutacji, wyjaśniał mjr Andrzej Kowalski z Wojewódzkiej Komendy Uzupełnień w Częstochowie.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2021