Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wojsko przećwiczy manewry przeciwdziałania terroryzmowi. Nie będzie syren alarmowych

Facebook Twitter

W naszym województwie odbędą się elementy krajowych ćwiczeń sił zbrojnych pod szyldem Renegade. Jak przekazuje Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego, planowane są między 17 a 26 maja.

Klasa mundurowa
fot.pixabay.com

Wojsko przećwiczy manewry przeciwdziałania terroryzmowi

Ćwiczenia poprowadzi Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych, ale zmianie uległa ich organizacja ze względu na rekomendację Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, aby nie uruchamiać syren alarmowych w ramach prowadzonego ćwiczenia. W związku z tym nie usłyszymy alarmowych sygnałów, aby nie wzbudzać poczucia zagrożenia wśród mieszkańców.

Informują o tym też samorządy. Starostwo Powiatowe w Kłobucku podało, że ćwiczenia miały być połączone z wojewódzkim treningiem sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności. Ćwiczenia pod hasłem RENEGADE/SAREX-23, to elementy zdarzeń dotyczące uprowadzenia statku powietrznego, jako możliwego środka ataku o charakterze terrorystycznym, ktore mogłoby stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa.

Ten ćwiczony epizod będzie miał miejsce 18 i 19 maja. Przypomnijmy podczas ćwiczeń zrezygnowano z włączania syren alarmowych.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2023