Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Województwo będzie promować Marszałkowski Budżet Obywatelski

Facebook Twitter

Władze Województwa Śląskiego rozpoczynają promocję II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego dla naszego regionu.

W ramach przedsięwzięcia do 31 marca będą odbywać się spotkania informacyjne, podczas których urzędnicy będą przybliżać najważniejsze zasady i dzielić się doświadczeniami z I edycji.

Pierwsze z takich spotkań za nami, a 25 lutego o budżecie można dowiedzieć się więcej w Starostowie Powiatowym w Myszkowie. II Śląski budżet obywatelski podzielony będzie na dwie pule. Pierwsza, w wysokości 2,5 mln zł, ma być przeznaczona na zadania wojewódzkie, służące całemu regionowi. Druga pula, w wysokości 7,5 mln zł, zostanie rozdysponowana na zadania podregionalne. Zgłaszanie zadań przez mieszkańców regionu ma być możliwe od 9 marca do 31 marca; następnie urzędnicy ogłoszą wykaz zgłoszonych zadań, które spełnią warunki formalne, do 30 kwietnia. Do 3 lipca opublikowana ma zostać lista zadań dopuszczonych do głosowania, a między 19 sierpnia, a 7 września będzie już można oddać głos na realizację zadań np. w Częstochowie i regionie. Dzięki zeszłorocznej edycji uda się zrealizować 43 przedsięwzięcia w naszym regionie.

Tematem zainteresował się Mariusz Osyra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj