Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wojciech Jagielski w częstochowskiej bibliotece. Rozmowa z dziennikarzem o relacjach z frontów wojennych

Facebook Twitter

Zajrzyjcie w czwartek (13.06.) do bibliotecznej filii numer 9 przy ul. Nowowiejskiego 15. Będzie mieć specjalnego gościa w ramach kolejnego spotkania autorskiego cyklu „Spotkajmy się w bibliotece".

wojciech jagielski
fot.FB/Gmina Oborniki

Wojciech Jagielski będie gościem kolejnego spotkania „Spotkajmy się w bibliotece”.

Sylwia Góra: Wojtka Jagielskiego nie trzeba chyba jakoś specjalnie przedstawiać, bo na pewno ktoś z Państwa kojarzy go przede wszystkim jako reportera wojennego, który tych wojen ze sobą ma kilkadziesiąt. To też okazja, żeby trochę się dowiedzieć o tym, co za naszą granicą czy bliższą, czy dalszą. I o roli trochę też tego reportera wojennego, zwłaszcza dzisiaj, kiedy te konflikty wciąż mają miejsce, a przez to, że mamy teraz tak blisko konflikt za naszą granicą, to może bardziej się rozglądamy, że te wojny nie skończyły się w 20. wieku, że one wciąż trwają i o tym sobie właśnie porozmawiamy.

Polecała Sylwia Góra. Wstęp na biblioteczne spotkanie jest bezpłatny. Spotkanie autorskie 13 czerwca o godz. 18.00.

Wojciech Jagielski – dziennikarz, który pracuje w Polskiej Agencji Prasowej i jest członkiem redakcji Tygodnika Powszechnego. Współpracuje z BBC oraz Le Monde. Jest byłym korespondentem wojennym. Przez lata wraz z fotografem Krzysztofem Millerem jeździli w rejony konfliktów zbrojnych. W swojej twórczości zajmuje się głównie problemami Afryki, Azji Środkowej, Kaukazu i Zakaukazia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024