Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Woda z częstochowskich ujęć z certyfikatem czystości i jakości

Facebook Twitter

Mamy zdrową i bezpieczną wodę, informuje częstochowian w tej sprawie nasz samorząd. W Częstochowie woda jest bez zarzutu, co potwierdzają badania akredytowanego Centralnego Laboratorium Badania Wody i Ścieków.

Takie badania mają być gwarantem jakości wody, która musi spełniać wymogi pod względem sanitarnym. Nad jej jakością czuwa laboratorium z nowoczesną aparaturą badawczo-pomiarową.

Paweł Gruszczyński: Myślę, że mieszkańcy Częstochowy i okolicznych gmin, na co dzień mogą zauważyć efekty tej pracy w jakości produktu jakim jest nasza częstochowska, doskonała, dobra, smaczna woda. Proces inwestycyjny prowadzony jest zarówno sumptem zewnętrznym, ale realizowany jest również w ramach naszych zasobów ludzkich w ramach optymalizacji kosztów, działalności naszej firmy.

– mówił rzecznik Wodociągów Częstochowskich Paweł Gruszczyński. Centralne Laboratorium posiada akredytację na pobieranie próbek wody oraz na wykonywanie badań, w tym wody do spożycia dla mieszkańców. Stosuje do tego liczne mikrobiologiczne metody. Dobra jakość wody to też następstwo inwestycji w mieście i poza nim w sieć wodociągów.

Paweł Gruszczyński: Na przestrzeni ostatnich lat 2019 – 2021, w przypadku sieci wodociągowej, jest to odcinek ponad cztery tysięcy metrów bieżących. Jest to zarówno modernizacja, ale również rozbudowa w ramach urbanizacji nowych terenów, nowych odcinków sieci wodociągowej. To również rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej Częstochowy.

– dodaje rzecznik Paweł Gruszczyński. W ostatnim czasie przebudowana została sieć wodociągowa w ul. Paderewskiego w Olsztynie oraz w ul. Sosnowej w Miedźnie. Rozbudowano też oczyszczalnię ścieków w Rybnej, na terenie gminy Mykanów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj