Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Woda w zalewie jest coraz czystsza, chwalą się włodarze Gminy Blachownia

Facebook Twitter

Jest dobra informacja dla osób, które w weekend planują wybrać się do Blachowni. Najnowsze badania wody w tamtejszym zalewie w Blachowni wykazują coraz większą poprawę jakości wody. Oznacza to, że woda w zalewie nadaje się do uprawiania sportów wodnych, a kontakt z nią w żaden sposób nie zagraża zdrowiu.

fot. facebook.com/gminablachownia

Od lat w sezonie letnim gmina Blachownia kontroluje stan wody w zbiorniku. Oczyszczanie zalewu przyniosło pozytywny skutek, bowiem wyniki badań wskazują, że każdego roku wskaźnik występowania bakterii E coli oraz Enterokoków jest coraz niższy.

Wypożyczalnia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00 – 20:00 oraz w soboty, niedzielę i święta od 10:00 do 20:00.

Liczba bakterii Escherichia coli wynosi 30, natomiast Enterokoków 28.

Zgodnie z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 17 stycznia 2019 r. w sprawie nadzoru nad jakością wody w kąpielisku i miejscu okazjonalnie wykorzystywanym do kąpieli, dopuszczalna liczba bakterii Escherichia coli wynosi ≤ 1000 NPL/100 ml wody, natomiast liczba Enterokoków ≤ 400 jtk/100 ml wody.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2024