Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Woda, bagno, rowy, błoto, smród i stęchlizna, pijawki i inne robactwo, a do tego mordercza temperatura

Facebook Twitter

Jutro (8.07.) w Lublińcu rozegrany zostanie kolejny Bieg Katorżnika, na liście startowej jest 1 400 zawodników. Do pokonania będzie 10 kilometrowa trasa, wśród chętnych na takie zmagania są policjanci z lublinieckiej komendy: Dariusz Pinkowski i Sławomir Kucharczyk.

Mają już na swoim koncie udział w różnych maratonach i półmaratonach. Impreza rozpoczyna się już dziś (7.08.) po południu od biegu… tyłem.

St. asp. Pinkowski, który swoją pasję realizuje już od kilku lat, w ubiegłym roku przebiegł Nocny Półmaraton Wrocławski oraz Ultra Maraton Bieszczadzki, w którym pokonując dystans 53 km, uplasował się na 140 miejscu na 464 sklasyfikowanych zawodników. W tym roku także uczestniczył już w Półmaratonie Żywieckim i Maratonie Cracovia.

Lubliniecką komendę podczas różnych zawodów reprezentował też sierż. Kucharczyk. Dwukrotnie startował w Biegu Przełajowym Służb Mundurowych w Katowicach oraz w Biegu o Nóż Komandosa. W tym roku zamierza ukończyć cały tzw. „Lubliniecki Szlem” składający się z Biegu o Nóż Komandosa, Biegu Katorżnika i Maratonu Komandosa.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj