Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Włókniarz zmierzy się z Falubazem

Facebook Twitter

W piątek (07.08) Eltrox Włókniarz Częstochowa podejmie na własnym torze drużynę RM Solar Falubaz Zielona Góra. Będzie to pojedynek 9 kolejki PGE Ekstraligi. W pierwszym meczu obu ekip w Zielonej Górze biało-zieloni rozgromili gospodarzy 59:31 i w najbliższym meczu powinni sięgnąć po 3 punkty (2 za zwycięstwo + 1 punkt bonusowy).

Od pierwszego meczu pomiędzy drużynami Włókniarza i Falubazu sporo się jednak zmieniło – to zielonogórzanie są teraz na fali wznoszącej. Goście piątkowego spotkania wygrali dosyć wyraźnie kolejne 4 pojedynki na własnym torze, a na wyjeździe potrafili zremisować z faworyzowaną Betard Spartą Wrocław. Podopieczni trenera Piotra Żyto byli również blisko sprawienia sensacji i wywiezienia punktów z Leszna, gdzie przegrali z Mistrzem Polski tylko 4 punktami. Do swojej wysokiej dyspozycji powrócił lider Falubazu, Martin Vaculik, formą imponuje weteran żużlowych torów Piotr Protasiewicz, swoje robią też zielonogórscy młodzieżowcy. Nierówne występy mają za sobą Antonio Lindbaeck, Michael Jepsen Jensen i Patryk Dudek, jednak na pewno stać ich na dobry występ w Częstochowie.
Podopieczni trenera Marka Cieślaka mimo słabszej ostatnio dyspozycji liderów (Madsen, Doyle) są faworytami tego pojedynku. Wysoką formę prezentuje Fredrik Lindgren i Paweł Przedpełski, furorę w lidze robi nasza para juniorska Jakub Miśkowiak – Mateusz Świdnicki. Jeśli Madsen i Doyle zaprezentują jazdę, do której przyzwyczaili kibiców to 3 punkty powinny pozostać w Częstochowie.
Początek meczu w piątek (07.08) o godz. 20.30

G.S.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj