Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Włókniarz zaczyna sezon. Pierwszym rywalem Unia Leszno

Facebook Twitter

Już dzisiaj (08.04) jeśli pogoda na to pozwoli, żużlowcy zielonaenergia.com Włókniarz Częstochowa zainaugurują sezon 2022 w PGE Ekstralidze. Pierwszym rywalem "biało-zielonych" będzie Fogo Unia Leszno, początek meczu na stadionie przy ulicy Olsztyńskiej o godzinie 18:00.

Przypomnijmy, że w składzie Włókniarza, w porównaniu z poprzednim sezonem, zaszły kosmetyczne zmiany – drużynę opuścił tylko junior Bartłomiej Kowalski, który przeniósł się do Betardu Sparty Wrocław. Reszta zespołu się nie zmieniła i częstochowianie przystąpią do rywalizacji w tym sezonie z Leonem Madsenem, Fredrikiem Lindgrenem, Bartoszem Smektałą i Kacprem Woryną – na pozycjach seniorskich, Jonasem Jeppesenem – na pozycji zawodnika U-24 i Jakubem Miśkowiakiem, Mateuszem Świdnickim i Kajetanem Kupcem – na pozycjach juniorskich.

Istotną – i miejmy nadzieję bardzo dobrą – zmianą jest roszada na posadzie szkoleniowca. Do Częstochowy powrócił doświadczony szkoleniowiec Lech Kędziora, który świetnie poprowadził „lwy” w pierwszym sezonie po powrocie do elity w 2017 r. Kibice liczą, że trener przywróci „magię” częstochowskiego toru, który od kilku sezonów nie dość, że nie był „handicapem” naszej drużyny, to jeszcze nie pozwalał na widowiskowe akcje i mijanki.

Piątkowy rywal Włókniarza doznał przed sezonem znacznego osłabienia. Ekipę z Leszna opuścił lider Emil Sajfutdinow, który przeniósł się do Torunia. Rosjanin nie wystartuje jednak w rozgrywkach z wiadomych powodów i ruch ten może w przekroju całego sezonu wyjść leszczynianom na dobre. Na jego miejsce wielokrotni mistrzowie Polski sprowadzili Francuza – Davida Bellego, dla którego będzie to debiut w najsilniejszej żużlowej lidze świata. Poza nim w składzie drużyny prowadzonej przez Piotra Barona zobaczymy Jasona Doyle’a, Janusza Kołodzieja, Piotra Pawlickiego i Jamona Lindsey’a.

Teoretycznie to „biało – zieloni” są faworytem spotkania, ale ekipy z Leszna nigdy nie można lekceważyć. Liczymy na dobrą pogodę i wielkie emocje przy Olsztyńskiej.

G.S.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024