Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Włókniarz zaczyna fazę „play off”. Na początek wyjazd do Wrocławia

Facebook Twitter

Rozgrywki PGE Ekstraligi wkraczają w decydującą fazę, w najbliższy weekend rozegrane zostaną pierwsze mecze rundy "play off". Żużlowcy zielonaenergia.com Włókniarza Częstochowa pierwszy mecz pojadą w niedzielę (21.08) na wyjeździe z Betard Spartą Wrocław.

W sezonie 2022 mamy do czynienia z nieco inną formułą wyłaniania Drużynowego Mistrza Polski. Do fazy „play off” awans wywalczyło 6 pierwszych drużyn sezonu zasadniczego. Motor Lublin, który zajął pierwsze miejsce zmierzy się w dwumeczu z Fogo Unią Leszno (6 miejsce), drugi Włókniarz pojedzie z piątą Spartą Wrocław, trzecia Stal Gorzów zmierzy się z czwartym Apatorem Toruń. Do decydującej rozgrywki nie załapały się drużyny ZooLeszcz GKM Grudziądz (7 miejsce) i Arged Malesy Ostrów Wielkopolski (8 miejsce i spadek do 1 ligi).

Do drugiej rundy „play off” awans wywalczą 3 drużyny, które okażą się lepsze w swoich dwumeczach oraz jedna z przegranych drużyn, która będzie miała najlepszy bilans punktowy. W przypadku takiej samej ilości „dużych” punktów o mianie „lucky loosera” zdecydują małe punkty lub wyższa pozycja w sezonie zasadniczym.

„Biało – zieloni” są faworytem konfrontacji z ekipą z Wrocławia. W sezonie zasadniczym Włókniarz dwukrotnie pokonał Spartę, również na jej torze (49:41). Częstochowianie znajdują się w wyśmienitej formie, odnieśli 5 zwycięstw z rzędu i kibice nie wyobrażają sobie innego rozwiązania jak awans do dalszej fazy. Wrocławianie borykają się z kolei z wieloma problemami. Poza brakiem mistrza świata Artioma Łaguty (rosjanie nie zostali dopuszczeni do rozgrywek), na problemy zdrowotne narzekają Maciej Janowski i Tai Woffinden. Ten pierwszy zanotował brzydko wyglądający upadek podczas poniedziałkowego (15.08), drugiego finału IMP w Krośnie. Brytyjczyk z kolei musiał wycofać się z sobotniej (13.08) rundy Grand Prix w Cardiff – uskarżał się na problemy z oddychaniem. Jedynym „pewniakiem” jeśli chodzi o formę żużlowców Sparty wydaje się być Dan Bewley, sensacyjny triumfator wspomnianej rundy GP. Nierówną formę prezentuje Gleb Chugunow i reprezentujący w poprzednich sezonach barwy Włókniarza młodzieżowiec Bartłomiej Kowalski.

Początek meczu w niedzielę (21.08) o godzinie 20:00.

G.S.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj