Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Włókniarz wygrywa w Lublinie i zachowuje szanse na awans do play – off!

Facebook Twitter

W meczu 12 kolejki PGE Ekstraligi żużlowcy Eltrox Włókniarz Częstochowa wygrali na wyjeździe z Motorem Lublin 51:39, zdobywając 2 punkty za zwycięstwo i punkt bonusowy za lepszy bilans w dwumeczu. To niezwykle istotny triumf biało-zielonych, który daje jeszcze nadzieje na awans do pierwszej czwórki i walkę o medale.

Włókniarz objął prowadzenie już po pierwszym biegu i nie oddał go do końca. Padająca przez całe spotkanie delikatna mżawka sprawiła chyba, że gospodarze nie czuli się dobrze na takim torze, w przeciwieństwie do naszych żużlowców. Częstochowianie lepiej startowali, byli szybsi na dystansie i kiedy po 9 biegu prowadzili 12 punktami stało się jasne, że lublinianom ciężko będzie odrobić taką stratę.

Debiut Piotra Świderskiego jako trenera wypadł więc bardzo okazale. Mało kto spodziewał tak wysokiego zwycięstwa naszych żużlowców w meczu wyjazdowym, ze świetnie do tej pory spisującym się na swoim torze Motorem. W ekipie „lwów” najlepiej pojechał Jason Doyle (12 pkt.+ 1 bonus), który zrehabilitował się za słabsze ostatnie występy oraz Fredrik Lindgren, zdobywca 11 pkt + 1 bonusa. Trochę słabiej wypadł Leon Madsen (9 pkt.), ale swoje zrobili zawodnicy tzw. drugiej linii, czyli Paweł Przedpełski (8 pkt. + 1 bonus) i Rune Holta (6 pkt. + 1 bonus). 5 pkt i 2 bonusy dorzucił Jakub Miśkowiak, drugi z naszych juniorów Mateusz Świdnicki nie zdobył żadnego oczka. W drużynie Motoru najlepiej punktował Matej Zagar (13 pkt. w 6 startach), zawiódł bardzo szybki ostatnio Grigorij Łaguta (7 pkt. w 6 startach), fatalnie wypadł jeden z liderów Motoru Mikel Michelsen (1 pkt.).

Kolejną tego dnia dobrą informacją dla kibiców Włókniarza jest odzyskanie licencji toru w Częstochowie. To powoduje, że najbliższy mecz z ROW-em Rybnik w piątek (04.09) powinien dojść bez przeszkód do skutku. Zakładając, że z najsłabszą drużyną ligi nasi żużlowcy zdobędą komplet 3 punktów o wszystkim może zadecydować ostatni mecz, na który Włókniarz uda się do Leszna. Prawdopodobnie tylko wygrana z Unią na wyjeździe zapewni częstochowianom awans do play-off.

G.S.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj