Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Włókniarz walczy o najwyższe laury w seniorskim żużlu, ale także dba o szkolenie młodych adeptów czarnego sportu

Facebook Twitter

Na torze przy ul. Brzegowej trwają prace modernizacyjne, które mają pomóc w rozwoju młodym zawodnikom „Lwiątek” Częstochowa:

Mówi prezes Eltrox Włókniarza Częstochowa, Michał Świącik:

Jedną z takich prac jest zasilanie energetyczne, jak się okazało dość problematyczne na tym obszarze Częstochowy. Też nie ukrywam, jak mogę to pomagam chłopakom i trenerowi. Nie ukrywam, że nawet wczoraj osobiście samochodem jeździłem na torze przy ul. Brzegowej, dobijałem ten tor. Wszystkie ręce na pokład. I w miniżużlu, i w dużym żużlu walczymy o jak najlepszy wynik. Trzeba zrobić wszystko, żeby Częstochowę reprezentować jak najbardziej godnie i w tym dużym, i w tym małym, i w średnim żużlu, bo przecież po to to robimy. Poświęcamy zdrowie, środki, finanse, pieniądze, żeby był wynik. 

Chciałbym, aby Włókniarz w przyszłości był klubem opartym na wychowankach, dlatego przeprowadzamy takie inwestycje– dodaje sternik „biało-zielonych”

Jest tych gwiazdeczek troszeczkę – jest w miniżużlu jest na 250-kach na dużym torze. Ja myślę, że jeżeli to wszystko będzie się fajnie układało to Częstochowa w najbliższych latach doczeka się w klasie 500 naprawdę fajnych chłopaków. Pod tym względem podchodzę bardzo optymistycznie do tego tematu, bo wiem, że za 2-3 lata nie będę miał żadnego problemu ze składem juniorskim i tak naprawdę składem takim, który chciałby i w tym kierunku idę, żeby to był skład jak kiedyś w Lesznie, żeby Junio był nie tylko Juniorem w drużynie, ale żeby mógł też jechać za Seniora Polaka. 

A w ostatnim czasie zawodnik „Lwiątek” Częstochowa – Kacper Halkiewicz zajął trzecie miejsce w II rundzie Indywidualnych Mistrzostwach Polski w klasie 85-125 cc, które odbyły się w Rędzinach. Jedna z kolejnych rund mistrzostw ma zostać rozegrana w najbliższych tygodniach w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj