Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Włókniarz przygotowuje się do sezonu. Planuje memoriał i cykl sparingów

Facebook Twitter

Do wiosny jest jeszcze trochę czasu, ale kibice żużlowi przygotowują się na nowy sezon, podobnie przygotowania trwają w zespole Włókniarza. W drugiej połowie marca Włókniarz Częstochowa na dobre rusza z gotowością do startów w ramach PGE Ekstraligi.

Przetarciem będzie cykl spotkań sparingowych. Czeka nas też żużlowe święto, bo w naszym mieście sezon otworzy 49. Memoriał im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego.

Michał Świącik: Mamy umówione sparingi z zespołem z Torunia, z Rybnika i z Bydgoszczy. Jeżeli chodzi o pierwsze mecze kontrolne, to 19 marca jedziemy do Rybnika, 25 marca na naszym torze odbędzie się memoriał, a dzień później sparing z ROW Rybnik. Tydzień później w sobotę ścigać się będziemy w Toruniu, a kolejnego dnia u nas. Z kolei 2 kwietnia jedziemy na sparing do Bydgoszczy. Trochę tej jazdy będzie. Zachęcam kibiców aby przyszli oglądać tej pojedynki.

O doskonale znanej naszym kibicom imprezie przypomina prezes Michał Świącik z Włókniarza Częstochowa. Co czeka nas 25 marca? Na pewno występy utytułowanych zawodników. Chęć udziału w memoriale już zgłosili startujący żużlowcy z wielu krajów:

Michał Świącik: Oczywiście wszyscy nasi najlepsi zawodnicy będą jechać, ale też nasi byli zawodnicy, np. Bartek Smektała, Matej Zagar, Antonio Lindbäck, zawodnicy ze Szwecji, z Dani – więc obsada memoriału będzie bardzo dobra, będzie warto przyjść i kibicować.

Co z formą naszych zawodników? Włókniarz w ramach przymiarek do nowego sezonu planuje jeszcze zgrupowanie?

Michał Świącik: Wiemy wszyscy, że zawodnicy są profesjonalistami. Przygotowują się przez cały sezon zimowy odpowiednio fizycznie i każdy we własnym zakresie, ale każdy na bardzo wysokim poziomie. Obozy obecnie są bardziej obozami integracyjnymi, niż kondycyjnymi. Tutaj trzeba chłopaków zebrać by się po prostu zżyli (…).

– dodaje Michał Świącik z Włókniarza Częstochowa. Wszystko wskazuje na to, że zgrupowanie integracyjne całego zespołu odbędzie się w najbliższych tygodniach na terenie Jury.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 marca 2024