Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Włókniarz podejmie ROW Rybnik [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

W piątek (04.09) w ramach 13 kolejki PGE Ekstraligi żużlowcy Eltrox Włókniarz Częstochowa podejmą na własnym torze drużynę PGG ROW Rybnik. Goście są najsłabszą ekipą w lidze i już wiadomo, że żegnają się z rozgrywkami. Częstochowianie muszą sięgnąć po 3 punkty, jeśli chcą przedłużyć szanse na awans do play-off.

Będzie to pierwsze spotkanie Włókniarza na swoim torze od skandalu związanego z nie przygotowaniem toru na mecz ze Stalą Gorzów i rezygnacją trenera Marka Cieślaka. W miniony poniedziałek (31.08) Włókniarz pod wodzą nowego trenera, Piotra Świderskiego odniósł bardzo ważne i pewne zwycięstwo nad Motorem w Lublinie 51:39. Tego samego dnia tor przy ul. Olsztyńskiej odzyskał licencję i spotkanie z ROW-em powinno dojść do skutku.
Żaden inny wynik niż wysoka wygrana biało-zielonych nie wchodzi w grę. ROW już pogodził się ze spadkiem do 1 ligi, w tym sezonie odniósł tylko 1 zwycięstwo ze Stalą Gorzów. Liderem rybniczan jest aktualny Mistrz Europy Robert Lambert. Brytyjczyk w wielu meczach ROW-u jako jedyny nawiązywał walkę z rywalami, prezentując przy tym niezwykle efektowną jazdę. Pojedynki Lamberta i drugiego z liderów ROW-u Kacpra Woryny z Madsenem, Lindgrenem czy Doylem mogą być pasjonujące. Zwłaszcza, jeśli zgodnie z planem tor przy Olsztyńskiej po ostatnich zmianach będzie umożliwiał walkę na dystansie…
W pierwszym meczu obu ekip w Rybniku częstochowianie wygrali 49:41.

Początek spotkania w piątek (04.09) o godz. 20.30.

AKTUALIZACJA: Mecz niestety nie dojdzie do skutku i został odwołany z powodu „złego stanu toru po opadach” (cytat z komunikatu PGE Ekstraligi).

G.S.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj