Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Włókniarz podejmie GKM Grudziądz. „Lwy” faworytem spotkania.

Facebook Twitter

Już dzisiaj (28.05) o godzinie 18.00 na torze przy ulicy Olsztyńskiej zainaugurowana zostanie 7 kolejka PGE Ekstraligi. Żużlowcy Eltrox Włókniarza Częstochowa podejmą ekipę ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz. Podopieczni trenera Piotra Świderskiego paradoksalnie w tym sezonie lepiej prezentują się na wyjazdach niż na domowym obiekcie, jednak nie powinni mieć problemów z pokonaniem ekipy z Grudziądza.

Goście przed sezonem uważani byli za jednego z głównych faworytów do spadku z ekstraligi, po tym, jak ich dotychczasowy lider – Artiom Łaguta zmienił barwy klubowe i przeniósł się do Betard Sparty Wrocław. W jego miejsce grudziądzanie pozyskali Krzysztofa Kasprzaka, który swoje najlepsze lata ma już chyba za sobą. Początek sezonu potwierdził przypuszczenia, że GKM może mieć spory problem z utrzymaniem w elicie. Do tej pory nasi piątkowi goście wygrali dosyć szczęśliwie jedno spotkanie – u siebie ze Spartą Wrocław (na skutek kontuzji Taia Woffindena) i zremisowali z Motorem Lublin. Drużyna GKM ma jednego pewnego zawodnika – Nickiego Pedersena, startującego w przeszłości w „biało-zielonych” barwach. Duńczyk jest liderem w każdym spotkaniu i to na jego pojedynki z zawodnikami Włókniarza zwrócone będą oczy kibiców speedwaya. Do dobrej dyspozycji wydaje się wracać rodak Pedersena, Kenneth Bjerre. To może być jednak za mało na podjęcie walki z rozpędzoną drużyną „lwów”. Przeciętnie kolejny już sezon prezentuje się Przemysław Pawlicki, oraz zawodnicy U-24, czyli Norbert Krakowiak i Roman Lachbaum. Juniorzy z Grudziądza teoretycznie nie mają zbyt dużych szans w starciu z Jakubem Miśkowiakiem czy Mateuszem Świdnickim.
Kibiców Włókniarza najbardziej interesuje jak na własnym torze zaprezentują się Kacper Woryna i Bartosz Smektała. Miejmy nadzieję, że ci zawodnicy „rozgryźli” już tajniki częstochowskiego owalu i zaprezentują się z dobrej strony.

G.S.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj