Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Włókniarz podejmie Apatora. Żużlowy klasyk w Częstochowie

Facebook Twitter

Przed nami początek rundy rewanżowej żużlowej PGE Ekstraligi. W meczu 8 kolejki, który rozegrany zostanie w niedzielę (12.06) na stadionie przy ulicy Olsztyńskiej, zielonaenergia.com Włókniarz Częstochowa podejmie swojego odwiecznego rywala - ekipę For Nature Solutions Apator Toruń.

Spotkania pomiędzy obiema drużynami zawsze wywołują dodatkowy dreszczyk wśród kibiców, ze względu na pełną emocji i kontrowersji historię częstochowsko – toruńskich pojedynków. Przypomnijmy wielki finał ligi w 1996 roku, kiedy to Włókniarz ze Sławomirem Drabkiem i Joe Screenem w składzie sensacyjnie pokonał faworyzowanego Apatora i sięgnął po złoty medal. Podobnie było w 2003 roku – „dream team” jaki zbudowali torunianie (Tony Rickardsson, Jason Crump, Piotr Protasiewicz) ponownie musiał uznać wyższość częstochowskich lwów. W 2013 roku Włókniarz bliski był wyeliminowania w półfinale „play off” drużyny z Torunia, ale na przeszkodzie stanął defekt Rune Holty w decydującym wyścigu.

Pierwszy pojedynek pomiędzy obiema drużynami w tym sezonie rozegrany został przed tygodniem na Motoarenie w Toruniu i również był bardzo emocjonujący. Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnim wyścigu, który gospodarze wygrali 5:1, zapewniając sobie wygraną 48:42. Liderem torunian był w tamtym spotkaniu Brytyjczyk Robert Lambert, znajdujący się w bardzo dobrej formie. Apator stracił przed sezonem rosjanina (celowo piszemy z małej litery :) Emila Sajfutdinowa (z wiadomych przyczyn) i w każdym meczu zmuszony jest korzystać z przepisu o „zastępstwie zawodnika”. Mając w składzie Lamberta oraz Patryka Dudka, Jacka Holdera i Pawła Przedpełskiego osiąga dobre wyniki. Kibice Apatora zapewne więcej oczekiwali od Dudka, ale jego zwycięstwo w ostatniej rundzie Grand Prix może oznaczać jego powrót do dobrej dyspozycji. Częstochowski tor doskonale zna Przedpełski, który w drużynie Włókniarza spędził 2 sezony. Owal przy Olsztyńskiej jest również lubiany przez młodszego z braci Holderów. To wszystko powoduje, że niedzielne spotkanie na pewno będzie bardzo trudną przeprawą dla naszej drużyny.

Początek spotkania w niedzielę (12.06) o godzinie 16:30.

G.S.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 marca 2023