Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Włókniarz jedzie do Zielonej Góry na mecz z Falubazem (AKTUALIZACJA)

Facebook Twitter

W 2 kolejce żużlowej PGE Ekstraligi Eltrox Włókniarz Częstochowa miał zmierzyć się w niedzielę (21.06) na wyjeździe z RM Solar Falubazem Zielona Góra. Spotkanie zostało jednak przełożone z powodu opadów deszczu, żużlowcy pojadą w poniedziałek (22.06) o godzinie 18.00. Mecz powinien pokazać jaka jest faktyczna siła obu zespołów.

W 1 kolejce obie drużyny pewnie wygrały swoje mecze, zdobywając po 53 punkty. Falubaz pokonał na wyjeździe PGG ROW Rybnik różnicą aż 17 punktów. Rybniczanie zaprezentowali się jednak bardzo słabo i zwycięstwo przyszło zielonogórzanom łatwo. Na co stać drużynę spod znaku „Myszki Miki” pokaże właśnie mecz z Włókniarzem. Liderami w ekipie niedzielnego gospodarza są Patryk Dudek i Martin Vaculik, chociaż Słowak pojechał w pierwszym meczu słabo (5 pkt.). O sile Falubazu decydują też  dobrze znany kibicom Włókniarza Duńczyk Michael Jepsen Jensen, Szwed Antonio Lindbaeck i weteran żużlowych torów Piotr Protasiewicz. „Protas” w meczu z ROW-em prezentował się doskonale (10 pkt.), dobrze zapunktowali też juniorzy z ekipy trenera Piotra Żyto.
Włókniarz z kolei pokonał u siebie Mr Garden GKM Grudziądz 57:33. Tylko Artiom Łaguta w tym meczu był tak naprawdę trudnym przeciwnikiem dla naszych żużlowców, dlatego niedzielny mecz z Falubazem pokaże prawdziwą dyspozycję naszych liderów – Leona Madsena, Fredrika Lindgrena i Jasona Doyle’a. Ciekawie zapowiada się też pojedynek młodzieżowców obu drużyn. Juniorzy Włókniarza, zwłaszcza wychowanek naszego klubu Mateusz Świdnicki pokazali się z bardzo dobrej strony, podobnie jak w swoim meczu młodzi zielonogórzanie. Punkty juniorów mogą okazać się decydujące w tym meczu.
Początek spotkania w niedzielę (21.06) o 19.15.

G.S.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj