Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Włókniarz jedzie do Zielonej Góry na mecz z Falubazem. „Biało-zieloni” faworytem spotkania.

Facebook Twitter

W najbliższą niedzielę (27.06) w ramach 10 kolejki PGE Ekstraligi, żużlowcy Eltrox Włókniarza Częstochowa zmierzą się na wyjeździe z Marwis.pl Falubaz Zielona Góra. Mecz jest bardzo istotny dla naszej drużyny z punktu widzenia walki o awans do fazy "play-off" i częstochowianie muszą go po prostu wygrać.

Podopieczni trenera Piotra Świderskiego są faworytem tego starcia. Falubaz zgodnie z przedsezonowymi analizami walczy o utrzymanie w PGE Ekstralidze. Na ten moment zajmuje 6 miejsce w ligowej tabeli, z dorobkiem 6 punktów. Zielonogórzanie wygrali do tej pory tylko 2 mecze (z GKM Grudziądz i Apatorem Toruń u siebie), a w ostatniej kolejce wywalczyli niezwykle cenny remis w starciu z GKM w Grudziądzu. W tym sezonie w ekipie prowadzonej przez trenera Piotra Żyto nie zawodzi tylko Patryk Dudek. Dobry początek miał Australijczyk Max Fricke, ale ostatnio notuje wyraźną zniżkę formy. Odwrotnie jest w przypadku Słoweńca Mateja Zagara, który w ostatnim meczu w Grudziądzu zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Dużo zależy od dyspozycji weterana żużlowych torów Piotra Protasiewicza, którego występ w każdym meczu jest wielką niewiadomą.
Włókniarz dysponuje bardziej wyrównanym składem i musi ten mecz wygrać. W ubiegłym sezonie częstochowianie rozgromili na wyjeździe Falubaz 59:31, w pierwszym meczu tegorocznych rozgrywek w Częstochowie „lwy” wygrały 49:41. Wygrana w niedzielę i zdobycie bonusa wydaje się bardzo realne. Początek spotkania o godzinie 16:30.

G.S.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj