Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Włókniarz Częstochowa przed ważnym meczem. Ze Stalą Gorzów nigdy nie jest łatwo

Facebook Twitter

Już dzisiaj (21.04) na stadionie przy ulicy Olsztyńskiej kolejne żużlowe emocje. W ramach 3 kolejki PGE Ekstraligi Tauron Włókniarz Częstochowa podejmie drużynę wicemistrzów Polski - ebut.pl Stal Gorzów. Po remisie w Grudziądzu i porażce z Motorem ten mecz "biało - zieloni" po prostu muszą wygrać. Klub w komunikacie wydanym o godzinie 12:00 poinformował, że w meczu wystąpi Kacper Woryna.

Włókniarz Częstochowa przed ważnym meczem. Ze Stalą Gorzów nigdy nie jest łatwo

Włókniarz Częstochowa podejmie dzisiaj drużynę, która przed sezonem doznała ogromnego osłabienia. Bartosz Zmarzlik, wychowanek Stali i aktualny mistrz świata zdecydował się opuścić macierzysty klub i przenieść do Motoru Lublin. Takiego zawodnika jak Zmarzlik nie da się zastąpić, niemniej jednak włodarze wicemistrzów Polski nie załamali rąk i zbudowali dosyć ciekawy skład na ten sezon.

Kluczowi zawodnicy pozostali

W drużynie podopiecznych trenera Stanisława Chomskiego pozostała trójka kluczowych zawodników – Martin Vaculik, Anders Thomsen i Szymon Woźniak. W miejsce Zmarzlika do Gorzowa został ściągnięty Oskar Fajfer. Żużlowiec, który przed laty określany był mianem wielkiego talentu, ostatnie sezony spędził w 1 lidze, gdzie notował bardzo dobre rezultaty. Skład gorzowian uzupełniają wychowankowie: Wiktor Jasiński na pozycji U-24 i juniorzy: Oskar Paluch i Mateusz Bartkowiak.

Dobry początek sezonu w wykonaniu Stali

Pierwsze dwa mecze Stali w tym sezonie pokazały, że z tą drużyną wciąż trzeba się liczyć. Stal na inaugurację przegrała tylko 4 punktami w Toruniu i pewnie pokonała u siebie ZOOleszcz GKM Grudziądz 51:39. Zwłaszcza w tym drugim spotkaniu zawodnicy trenera Chomskiego pokazali się z bardzo dobrej strony. Świetnie pojechali Woźniak z Thomsenem (po 13 pkt.), Fajfer zdobył 8 pkt. + 2 bonusy i takiego dorobku punktowego od wychowanka Startu Gniezno oczekują zapewne w każdym meczu kibice Stali. Nieco słabiej prezentuje się do tej pory Martin Vaculik, ale Słowak uwielbia częstochowski tor i jeśli znajdzie odpowiednie ustawienia może znowu sięgnąć tutaj po dwucyfrową zdobycz punktową.

Włókniarz Częstochowa znowu osłabiony?

Wynik piątkowego meczu zależy w dużej mierze od tego, czy w ekipie „lwów” zobaczymy Kacpra Worynę. Zawodnik zmagający się z kontuzją wciąż nie jest pewny występu. Bez niego, podobnie jak w meczu z Motorem Lublin o zwycięstwo może być bardzo trudno. Dobra jazda Michelsena, Madsena i Drabika może nie wystarczyć. Bez formy jest Jakub Miśkowiak, a od naszych juniorów: Franciszka Karczewskiego i Kajetana Kupca trudno oczekiwać, że pociągną wynik drużyny.

Początek meczu w piątek (21.04) o godzinie 20:30.

G.S.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023