Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Włókniarz Częstochowa podejmie Motor Lublin

Facebook Twitter

W meczu 5 kolejki PGE Ekstraligi Eltrox Włókniarz Częstochowa podejmie w niedzielę (12.07) na własnym torze ekipę Motoru Lublin. Kibiców czeka na pewno emocjonujące spotkanie, bo w drużynie gości jest kilka nazwisk gwarantujących świetne ściganie.

Faworytem tego spotkania na pewno będą częstochowianie, którzy doskonale rozpoczęli ten sezon, odnosząc do tej pory 3 zwycięstwa. Przypomnijmy, że 4 mecz naszych żużlowców, rozgrywany tydzień temu ze Stalą w Gorzowie został przerwany po 10 biegu, na skutek pożaru rozdzielni prądu. Do tej pory Ekstraliga nie podjęła decyzji, jak zostanie rozstrzygnięty ten pojedynek.

Drużyna Motoru Lublin w ubiegłym sezonie była rewelacją rozgrywek. Przed tegorocznymi rozgrywkami dokonała wzmocnień – ekipę lubelskich „koziołków” zasilił dobrze znany w Częstochowie Słoweniec Matej Zagar, Jakub Jamróg i przede wszystkim były vice – mistrz świata Jarosław Hampel. Liderami lublinian są Duńczyk Mikel Michelsen i Rosjanin Grigorij Łaguta, który tor na ulicy Olsztyńskiej zna jak własną kieszeń. Startując w barwach Włókniarza dokonywał „cudów” na naszym torze i można być pewnym, że podobną waleczność zaprezentuje w niedzielę. Do tej pory Motor był skuteczny na własnym torze – pokonał Stal Gorzów i ROW Rybnik. Na wyjazdach lublinianie spisują się słabo, przegrali dosyć wysoko we Wrocławiu ze Spartą i w Lesznie z Unią.
Początek meczu w niedzielę (11.07) o godzinie 16.30

G.S.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj