Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Włókniarz Częstochowa pewnie zwycięża w Lesznie

Facebook Twitter

W meczu 6 kolejki PGE Ekstraligi rozegranym w piątek (19.05) Tauron Włókniarz Częstochowa pokonał na wyjeździe Fogo Unię Leszno 49:41. Częstochowianie prowadzenie objęli już po pierwszym biegu i nie oddali go do końca.

Włókniarz Częstchowa do zwycięstwa został poprowadzony przez duńskich liderów – Leona Madsena (12 + 1) i Mikkela Michelsena (11 + 1), ale bardzo dobrze zaprezentował się też Jakub  Miśkowiak (10 + 2). Kacper Woryna zdobył 9 punktów + 1 bonus, słabszy mecz tym razem w wykonaniu Maksyma Drabika (4 + 2). W pierwszym składzie zadebiutował Kacper Halkiewicz, nie zdołał jednak wywalczyć żadnego „oczka”. Drugi z naszych juniorów Franciszek Karczewski zwyciężył w biegu młodzieżowym, potem nie zdobył już żadnego punktu.

W drużynie gospodarzy fantastycznie pojechał Janusz Kołodziej, który na torze pojawił się 6 razy i 6 razy zwyciężył, zdobywając komplet 18 punktów. Lider Unii nie miał wsparcia w kolegach z drużyny, Bartosz Smektała zdobył 7 pkt. Jamon Lindsey 5 pkt. a Grzegorz Zengota 4 punkty.

Było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Włókniarza w tym sezonie. Następny mecz nasi żużlowcy rozegrają w niedzielę (28.05), kiedy to podejmą u siebie For Nature Sollutions Apator Toruń.

G.S.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2023