Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Włókniarz Częstochowa ma nowego trenera. Piotr Świderski żegna się z Olsztyńską

Facebook Twitter

To już pewne. Nowym trenerem Eltrox Włókniarza Częstochowa został Lech Kędziora. Zastąpił na stanowisku Piotra Świderskiego. To powrót Kędziory do Częstochowy, szkoleniowcem Lwów był już w 2017 roku.

fot. wlokniarz.com

Informację o zmianie przekazał klub poprzez swoje media społecznościowe, pojawiła się tam też wypowiedź Lecha Kędziory na temat celów w najbliższym sezonie:

Po sezonie w 17 roku zajęliśmy 5. miejsce. Dzisiaj startujemy również z tej pozycji. Cele są w tej chwili inne, bo przyszedł czas, by ten zespół który jest w tej chwili w Włókniarzu Częstochowa, awansował do grupy play-off.

Awans do play offów – to cel na kolejny sezon

– mówi nowy trener Włókniarza Lech Kędziora. Presja ze strony klubu i fanów Włókniarza jest ogromna. Fani speedwaya liczą, że Lwy ponownie znajdą się w stawce najlepszych drużyn PGE Ekstraligi i powalczą o medale:

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie będzie łatwo, ale myślę, że z tym zespołem można powalczyć o te najlepsze cele, jeśli chodzi o rozgrywki Ekstraligi. Mamy jeszcze trochę czasu. W sezonie 2017 zaczynaliśmy pracę dopiero od marca, a dzisiaj ten czas jest dłuższy, i myślę, że to wykorzystamy na przygotowanie zespołu do walki o play-offy.

Lech Kędziora starty na żużlu rozpoczął w 1978 roku w GKM-ie Grudziądz. Jego największych sukcesem był awans do finału Indywidualnych Mistrzostw Polski na torze w Gorzowie Wielkopolskim w 1984 roku. Po zakończeniu kariery zawodniczej był trenerem m.in. w GKM-ie Grudziądz, Starcie Gniezno, Polonii Piła, Wybrzeżu Gdańsk, Gwardii Warszawa, Orle Łódź oraz Polonii Bydgoszcz.

źródłó: BP CKM

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 marca 2023