Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

WLKS Kmicic podsumował miniony sezon i już szykuje się do kolejnego

Facebook Twitter

"Za nami bardzo dobry sezon, mamy apetyt na jeszcze lepsze wyniki" - mówi w Radiu Jura Andrzej Zaguła, trener WLKS Kmicic Częstochowa. Po blisko 30 latach przerwy częstochowscy szermierze cieszyli się ze zdobycia srebrnego medalu podczas drużynowych Mistrzostw Polski juniorów w szpadzie.

fot. facebook.com/WlksKmicicCzestochowa

Świetnie radzili sobie też poszczególni zawodnicy. Sezon dobiegł końca czas na podsumowanie ostatnich kilkunastu miesięcy zmagań:

Andrzej Zaguła: Nasz Szymon Wojciechowski zakwalifikował się na Mistrzostwa Świata Kadetów i Juniorów. Wystartował w Dubaju, także dla niego to była wielka sprawa, co prawda zajął tam miejsce poza najlepszą 16, ale to był pierwszy jego start. W przyszłym roku też może jeszcze startować, jest tym rocznikiem, który może wystąpić w kategorii kadetów i tam upatrujemy jego szansę na już znacznie lepszy występ.

Po krótkiej wakacyjnej przerwie, młodzi szermierze rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu. Pod okiem trenera Andrzeja Zaguły kadra Śląska młodzików w szpadzie rozpoczyna obóz sportowy:

Andrzej Zaguła: Wyjeżdżamy do Stronia Śląskiego. To będą dwa pierwsze tygodnie sierpnia. Ci zawodnicy, którzy zostali powołani do kadry narodowej, czyli Łukasz Parafiniuk i Szymon Wojciechowski jadą na zgrupowanie kadry narodowej juniorów pod koniec sierpnia, właściwie to będą dwa krótkie zgrupowania i tam będą szlifowali swoją formę. Dwaj starsi zawodnicy Mikołaj Puchała i Marcin Żelazny, który też aspirował do kadry narodowej, wyjeżdżają z śląską kadrą młodzików z nami, a później będziemy się przygotowywali na własnych obiektach.

Szermierka w Częstochowie cieszy się coraz większą popularnością

– dodaje Andrzej Zaguła.

Andrzej Zaguła

Andrzej Zaguła: Przybywa też dzięki przychylności Polskiego Związku Szermierczego. Realizujemy taki projekt upowszechniania szermierki i tam zebraliśmy taką grupę zawodników, którzy trenują systematycznie 2-3 razy w tygodniu i to jest ta grupa, która będzie stanowiła przyszłość naszego klubu. We wrześniu się spotykamy, rozpoczynamy kolejną część naszych zajęć. Oni będą kiedyś stanowili o przyszłości naszego klubu.

Swoją przygodę z szermierką rozpoczynają już siedmiolatkowie:

Andrzej Zaguła: Myślę, że koło 7-8, to zależy też od dziecka, bo niektórzy przychodzą widać, że już przygotowani, że już coś ćwiczyli. Często jeżdżą na rowerze, biegają, kopią piłkę przed domami czy blokami, także to przygotowanie do sportu poprzez zajęcia wychowania fizycznego w szkołach jest bardzo ważne i wtedy okres pierwszy adaptacji w sporcie związanym już z regularnymi ćwiczeniami, trenowaniem jest zdecydowanie łatwiejszy.

Jeśli chcecie uzyskać więcej informacji zajrzyjcie na profil WLKS Kmicic Częstochowa w mediach społecznościowych. Zajęcia dla najmłodszych ruszają we wrześniu. Treningi odbywają się w Hali Sportowej Częstochowa na Zawodziu.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024