Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wizzair wznawia siatkę połączeń z Katowice-Airport

Facebook Twitter

To dobra wiadomość dla fanów podróży tanimi liniami lotniczymi z naszego regionu. Oprócz tego, że dzięki szczepieniom powoli możemy planować coraz swobodniej podróże po Europie, to dodatkowo, jeden z najpopularniejszych lotniczych przewoźników o charakterystycznych barwach, czyli węgierski Wizzair sukcesywnie wznawia dobrze znaną sprzed pandemii siatkę połączeń.

fot. Jaroslaw Wojcik/ Pixabay

Mówi o nich rzecznik katowickiego lotniska, Piotr Adamczyk:

Do końca czerwca węgierski przewoźnik wznowi z Pyrzowic połączenia do Kolonii, Bonn, Zaporoża, na Korfu, Majorkę, Sardynię, a także do Aten, Burgas, Splitu i Podgoricy. Z kolei w lipcu ponownie poleci do Eindhoven, Malagi, Oslo-Torp oraz Doncaster. W sierpniu Wizzair planuje na nowo zacząć latać z Katowice-Airport do Kijowa, Bristolu, Liverpoolu, Barcelony, Stavanger, Lwowa, Rzymu-Ciampino a także Odessy.

Jak podkreśla Piotr Adamczyk, Wizzair przed pandemią był najpopularniejszym przewoźnikiem korzystającym z pyrzowickiego portu lotniczego. Świadczą o tym statystyki:

Wizzair od lat jest najpopularniejszym przewoźnikiem w Pyrzowicach. Na pyrzowickim lotnisku jest obecny od 2004 roku i od tego momentu konsekwentnie rozwija swoją siatkę połączeń. O silnej pozycji węgierskiego przewoźnika w Katowice-Airport dobitnie świadczą statystyki. Podczas rekordowego 2019 roku przewoźnik obsłużył na trasach z oraz do Pyrzowic ponad 2 mln podróżnych, a to stanowiło prawie 42% wszystkich obsłużonych w Pyrzowicach pasażerów. Także mocną pozycję miał w trudnym pandemicznym 2020 roku, kiedy obsłużył z i do Pyrzowic 590 tys. pasażerów i znowu był najsilniejszą linią na pyrzowickim lotnisku z ponad 40% udziałem w całości obsłużonej liczby pasażerów.

Szczegóły na stronach węgierskiej linii lotniczej lub stronie lotniska KTW.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lipca 2021