Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wizualizacja stadionu dla Rakowa nie zrobiła wrażenia na kibicach, stadion gotowy na kwiecień

Facebook Twitter

Znamy już wizualizacje nowego stadionu dla częstochowskiego klubu Rakowa. Efekt jaki mamy zobaczyć po zakończeniu budowy, właśnie opublikowało miasto. Obiekt po przebudowie ma wyglądać... skromnie. Takie opinie usłyszeliśmy od zainteresowanych piłką częstochowian.

Za 20 mln na 200 tys. mieszkańców, słabo to wygląda i nie za 20, bo 7 dało miasto.

Do 15 tys. nie większy też nie jest potrzebny, ale 12-15 tys. to chyba byłoby okej.

Budujemy stadion jakbyśmy byli w 96. 

Średnio mi się to podoba. 

Właściwie to mi się to w ogóle nie podoba. 

Za te pieniądze robią coś takiego. Ten stadion powinien już stać dwa lata temu i Urząd Miasta powinien już wcześniej wysupłać na to pieniądze. Jeżeli ktoś powie, że w budżecie naszym częstochowskim nie ma na to pieniędzy, to ktoś jest chyba niepoważny w tym momencie. Nawet jeżeli zbudujemy stadion na pojemność rzędu 10-14 tys. to w zupełności by wystarczyło.

Wiadomo też, że powstający od sierpnia obiekt przy ul. Limanowskiego będzie miał charakter kameralny. Kibice dopytują dlaczego boisko nie zostanie zadaszone oraz co z miejscami parkingowymi?

Kopia starego stadionu. Nic takiego nie wprowadzili, żeby coś przykuło wzrok. Można  było odmalować stary, dołożyć trybuny i byłoby to samo. Więcej zadaszonych trybun, bo tak naprawdę dalej będzie się na kark lało. Trochę bardziej unowocześnić to. Nie wygląda to.

Chodziłam na mecze, jak był ten stary stadion to chodziłam oczywiście. Odświeżony jest, może tak powiedzmy. Tak go odbieram.

Szału nie ma. Ani miejsc parkingowych. Nie ma tu gdzie stanąć. Kibice będą przyjeżdżać. Tutaj nie ma miejsca na parkingi. Tutaj będzie znowu prowizorka. Nie ma rewelacji niestety. Bardzo mi przykro.

Pytaliśmy kibiców w Częstochowie. Nowy stadion Rakowa będzie miał pojemność tylko 5,5 tysiąca widzów, a pochłonie 17.5 mln zł. Udział w inwestycji ma Ministerstwo Sportu i częstochowski ratusz. Wedle zapowiedzi miasta i klubu, Raków pierwszy mecz na „nowym stadionie” rozegra już w kwietniu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024