Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wiosną na jurajskie skałki wspinaczkowe będzie zapraszać całe rodziny gmina Żarki

Facebook Twitter

Chce stać się kolejnym punktem regionu wybieranym przez miłośników takiej aktywności, tym razem uprawianej rodzinnie.

fot. UserBot / pixabay.com

Pojawią się oznakowane i przygotowane mniej wymagające szlaki, które mają sprzyjać bezpiecznemu wypoczynkowi rodziców z dziećmi.

Te skały zawierają dużą możliwość prowadzenia, odkrywania nowych dróg i to jest właśnie ciekawe dla wspinaczy, którzy szukają czegoś nowego poza bardzo obleganymi Podlesicami, Rzędkowicami, Podzamczem czy Mirowem.

Położyłem z Arturem też nacisk na to, aby było dużo łatwych dróg, żeby tą turystykę wspinaczką rozwijać nie tylko pod kątem wspinaczy profesjonalnych, ale właśnie pod rodziny z dziećmi. Dużo rodziców, chce gdzieś zabrać swoje pociechy na wspinaczkę i nie ma tak naprawdę miejsc, by te dzieci mogły się wspinać, jakiś łatwych dróg. Z Arturem bierzemy to pod uwagę i oprócz trudniejszych, będzie też dużo tych łatwych dla wszystkich.

– przekonują miłośnicy jurajskiej wspinaczki: Artur Pierzchniak-Guma oraz Bartosz Górniak. Drogi na skałkach w naszym regionie są już przygotowywane przez profesjonalnych ekiperów. Gmina Żarki ma ciągle szansę zyskać większe zainteresowanie szukających atrakcji wspinaczkowych turystów…

Radio Jura: To też ważne, żeby zaszczepić tego typu aktywności osób młodszych.
Zgadza się. Jest preferowane takie wspieranie rodzinne rodzice z dziećmi jadą w takie miejsce, mają potencjał trudniejszy dróg, a obok jakieś małe, niskie skały z czymś dla swoich pociech (…)

Chodzi o wspólne spędzanie czasu, po prostu rodzice będą mogli z dziećmi spędzać czas na świeżym powietrzu i to jest główna idea.

Z miłośnikami wspinaczki jurajskiej: Bartoszem Górniakiem i Arturem Pierzchniakiem-Gumą, rozmawiał Mariusz Osyra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj