Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wiosenna akcja w szkołach zachęcała do aktywności. Teraz podsumowano rywalizację szkół

Facebook Twitter

Szkolna akcja zachęcająca dzieci i młodzież do ruchu została podsumowana. „Aktywną Wiosnę” przez kilka miesięcy realizowano wśród uczniów oraz z udziałem rodziców i nauczycieli.

fot. samorzad.pap.pl

Całe środowisko szkolne miało rozruszać się po okresie zdalnej nauki, siedzenia przed komputerem i stacjonarnego trybu życia w związku z pandemią.

Zależy nam na tym szczególnie w okresie pandemii i po pandemii, żeby młodzież po prostu jak najwięcej się poruszała, żeby była zaktywizowana – stąd dzisiaj jest podsumowanie akcji „Aktywna Wiosna” w Częstochowie. Praktycznie wszystkie szkoły podstawowe i wszystkie przedszkola brały w tym udział. Rywalizacja była bardzo ostra, nawet były skargi – czemu ta placówka, czemu inna, ale to świadczy o tym, że wszyscy chcieli wygrać.

Uczniowie, ale i dający im przykład nauczyciele docierali do szkół w różny sposób

– mówi naczelnik edukacji Rafał Piotrowski. Wygrywał rower, ale i poranne spacery na lekcje. Były też inne ekologiczne środki lokomocji zmuszające wszystkich do aktywności:

Np. liczyliśmy kroki, trzeba było policzyć ile jest kroków do szkoły, na rowerze, hulajnodze, na rolkach.

Jeździliśmy, liczyliśmy kroki – to było bardzo ciekawe.

Nie było nudno. Projekt polegał na tym, aby jak najwięcej młodych osób zaangażowało się w chodzenie do szkoły. Nie podróżowanie samochodem, ale jazda rowerem, pójście pieszo. Fajny pomysł, żeby propagować wśród młodzieży aktywne chodzenie do szkoły.

– podzielili się swoimi obserwacjami uczniowie: Nadia, Dorota i Kuba. Za taką jazdę na jednośladach, szkoły otrzymywały punkty do tabeli klasyfikacyjnej. Akcję podsumowano na terenie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 przy al. Jana Pawła II.

Były dzienniki aktywności, czyli szli pieszo, jechali na hulajnodze, na wrotkach, na rowerach. Nie ukrywam, że przy okazji odwiedzin placówek szkolnych i przedszkolnych, naprawdę było widać wiosną, że bardzo często nie było gdzie stawiać hulajnóg, rowerów. Świadczy to o tym, że cieszyło się to dużą popularnością. Bardzo często pracownicy – nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi też przyjeżdżali i oni też dzisiaj przychodzą po swoje nagrody. Chodzi o to, żeby całe środowisko szkolne było zaktywizowane. Najwięcej było osób chodzących. Ja też dzisiaj przyszedłem pieszo z Urzędu Miasta

– wyjaśniał Rafał Piotrowski, naczelnik Wydziału Edukacji. Poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji chcieliśmy skłonić przedszkolaków i uczniów do zdrowych nawyków. Wszyscy czekają na drugą edycję takiej zdrowej zabawy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj