Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Więźniowie ze śląskich zakładów karnych i aresztów śledczych szyją maseczki dla policjantów i pracowników całego śląskiego garnizonu Policji

Facebook Twitter

W sumie uszyją 20 tys. sztuk maseczek. Materiał do uszycia oraz wzór maseczki dostarczyła Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

Już przekazano ponad 2 tys. maseczek, wczoraj (27.05.) kolejne 700 trafiło z Aresztu Śledczego w Częstochowie.

Szycie maseczek w ramach programów resocjalizacyjnych jest realizowane we wszystkich zakładach karnych i aresztach śledczych na Śląsku. Więźniowie szyją prawie 2 tys. maseczek dziennie, a liczba ta w miarę pozyskiwanych przez skazanych umiejętności , stale rośnie. Uszyte maseczki trafiają w ramach wspólnej akcji Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej pod nazwą #ResortSprawiedliwościPomaga m.in. do takich placówek jak szpitale, domy pomocy społecznej, domy opieki, stowarzyszenia czy samorządy, a stamtąd do konkretnych osób będących w potrzebie. Dla śląskich policjantów więźniowie szyją maseczki w sześciu jednostkach penitencjarnych, m.in. w Areszcie Śledczym w Częstochowie i Zakładzie Karnym w Herbach.

– mówi mjr Justyna Siedlecka – Rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Katowicach. Link do filmiku z szycia maseczek dla policjantów w śląskich jednostkach obejrzycie TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj