Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wiersze o miłości młodych poetów. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 17 rywalizowały w konkursie

Facebook Twitter

Z okazji dzisiejszych Walentynek uczniowie z podstawówki nr 17 przygotowali poetyckie strofy na konkurs na najpiękniejszy wiersz miłosny. Chętnie wzięli udział, przygotowali często zaskakujące wiersze.

Było o romantycznej miłości, miłości w rodzinie czy nawet miłości do…pizzy.

Natalia: Miłość. Miłość jest silna, stabilna jak moja mama. Taka dama, wielka pocieszyciel. Jest wielka, mobilna jak tata. Ma siłę pirata. Miłość jest wszędzie i daje szczęście nawet wtedy, kiedy tęsknię. Jest szczęściem, małym diamentem, rodziny fundamentem.

Bogusława Wielgat: Jestem opiekunem samorządu i co roku chcemy to święto w jakiś sposób uczcić. W tym roku padł taki pomysł „A może wiersze?”. Bo tego jeszcze nie było. To nie jest taka prosta sprawa. Okazało się, że mamy trochę tych wierszy i teraz mamy problem, który wiersz zasługuje na pierwsze miejsce.

– swój wiersz przeczytała nam Natalia i opisywała pomysł Bogusława Wielgat.

Jak mówi pomysłodawczyni konkursu Bogusława Wielgat, udział wzięli chętnie nawet uczniowie z orzeczeniem o niepełnosprawności:

Bogusława Wielgat: Jesteśmy szkołą integracyjną i mamy dzieci z niepełnosprawnościami, które również wzięły udział w tym konkursie. Też napisały wiersze. Wiadomo, że z pomocą rodziców. I co teraz? Który wiersz zasługuje na miano pierwszego miejsca?

Radio Jura: Proszę powiedzieć, jaki jest Pani odbiór tych wierszy, które Pani przeczytała.

Bogusława Wielgat: Jestem zachwycona. Powiem szczerze, że ja sama, gdybym miała wybrać, nie podjęłabym takiej decyzji. Dobrze, że jest komisja. Pierwsze miejsce to był voucher na pizzę w takiej zaprzyjaźnionej pizzerii. Pizza pojawiło się też w tych wierszach, więc to też jest takie ciekawe. Myślę, że za chwileczkę nam autorzy przeczytają te wiersze o pizzy.

Rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie, a konkurs umilił szkolne obchody walentynkowe, nie mogło też zabraknąć słodkich nagród.

Wierszy o miłości było oczywiście dużo więcej:

Piłka to dla mnie wielka wygrana, dlatego biorę się do pisania. Liścik miłosny zaraz napiszę. Ale do kogo? List Walentynkę Zaraz wyskrobię i podaruję miłej osobie.

Chcę dzielić z Tobą każdy dzień. Radość i smutek chcę dzielić. Każdą łzę, codzienność i wszystko co na ziemi, każde słowo i myśl. Każde z nich chce dzielić.  Chcę dzielić z Tobą całe życie.

W lutym święto Walentynki. Cieszyć będą się dziewczynki. Czy chłopaki to docenią i ciasteczka z nimi zjedzą? A najlepsze będzie dla nich wielki bukiet z serduszkami.

Swoje wiersze o miłości przytoczyli nam uczestnicy konkursu.

Uczniowie pochwalili się m.in. miłością do pizzy, ale i nie zapomnieli o przyjaciołach:

Marta: Artur ma pewnie dziewczyn bez liku, więc podaruję Tobie Eryku. Znamy się przecież już od przedszkola, taka więc niechaj będzie ma wola, byś Walentynki dostał ode mnie, żeby Ci było miło i przyjemnie.

Z uczestniczką konkursu i młodą poetką Martą z klasy 8 rozmawiał Mariusz Osyra. W konkursie zwyciężyła uczennica kl. 6 – Urszula Lamch, autorka wiersza pt. „Z Tobą”. Gratulujemy.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 maja 2023