Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wielokrotny gwałciciel z wyrokiem dożywocia. Zapadł już drugi wyrok za przestępstwa z 2017 roku

Facebook Twitter

Dożywocie dla mężczyzny, który stanął przed częstochowskim sądem za wielokrotne gwałty i ataki na prostytutki. Pochodzący z Mazowsza Konrad J. został oskarżony o brutalne napaści na kobiety do których doszło w 2017 roku.

Najpierw mężczyzna został skazany 2 lata temu i trafił za kratki, ale sprawa wróciła na wokandę po odwołaniu się prokuratury.

Zakończył się kolejny proces oskarżonego Konrada J.. Sprawa wpłynęła do sądu kilka lat temu, dotyczyła oskarżonego, któremu postawiono zarzuty gwałtu na prostytutkach oraz zabójstwo jednej z nich. W pierwszym wyroku w tej sprawie Sąd Okręgowy w Częstochowie uznał oskarżonego za winnego przestępstw gwałtu na prostytutkach, nie uznał go winnego popełnienia zabójstwa jednej z nich. Wymierzył mu łączną karę 17 lat pozbawienia wolności.

Sprawa toczyła się za zamkniętymi drzwiami, także po tym jak wróciła do pierwszej instancji w Częstochowie

– wyjaśnia sędzia Dominik Bogacz. Sprawca prawdopodobnie spędzi w więzieniu resztę życia.

Sąd Apelacyjny w Katowicach częściowo wyrok uchylił w zakresie jednego czynu połączonego z zabójstwem, a w pozostałym zakresie wyrok utrzymał w mocy. Kara 17 lat pozbawienia wolności jest prawomocna. Toczy się ponowny proces o przestępstwo zabójstwa w związku z gwałtem. Sąd Okręgowy w Częstochowie uznał oskarżonego Konrada J. za winnego popełnienia tego przestępstwa i wymierzył mu karę dożywotniego pozbawienia wolności. Wyrok ten nie jest prawomocny.

Na razie strony nie złożyły jeszcze odwołania. Sprawca ma odbywać wyrok w zakładzie karnym w systemie terapeutycznym, jak przekazał Sąd Okręgowy w Częstochowie. Informował w tej sprawie rzecznik – sędzia Dominik Bogacz.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 lutego 2023