Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wielkie sprzątanie na dworcu PKP. Co dokładnie się zmieni?

Facebook Twitter

PKP ma zająć się czyszczeniem elewacji budynku dworca, natomiast Miejski Zarząd Dróg i Transportu, a także Urząd Miasta odpowiada za wymianę oświetlenia oraz ławek, zabezpieczenie elementów zagrażających bezpieczeństwu, wyczyszczenie kolumn stojących na placu, a także poprawę nawierzchni z kostki brukowej.

Odświeżona ma być także fontanna, i upiększone wszystkie miejsca zielone znajdujące się na Placu Rady Europy. Prace mają zostać wykonane jeszcze przed 28 lipca czyli przed planowaną wizytą papieża Franciszka w Częstochowie. Dodam jeszcze, że tuż po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży mają zostać wymienione również wszystkie kosze.

Do tematu wracamy, bo na naszym profilu na Facebooku rozgorzała dyskusja właśnie na temat obecnego wyglądu budynku PKP i sąsiadującego z nim placu. Mieszkańcy zwracają uwagę na zaniedbany teren, piszą wprost, że i budynek i sam plac jest brudny i odstrasza turystów przyjeżdżających do naszego miasta.

W dyskusję na naszym profilu włączył się nawet MZD, które tłumaczy, że przez 20 lat nikt nawet nie wiedział, co i do kogo należy na pl. Rady Europy, i że to dopiero z inicjatywy MZD udało się to zmienić. A więc te pierwsze prace mają ruszyć już teraz. Gruntowna przebudowa ma zostać przeprowadzona w kolejnych latach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024