Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wielka Wyprawa Rowerowa trwa! 12 cyklistów jedzie 580 km, aby zebrać pomoc dla dzieci z Kiedrzyna

Facebook Twitter

Od tygodnia trwa II edycja Wielkiej Charytatywnej Wyprawy Rowerowej. Częstochowscy cykliści, a jednocześnie pomysłodawcy wydarzenia pokonają w sumie 580 km, aby zebrać pieniądze dla dzieci z domu dziecka w Częstochowie.

Jak relacjonują z trasy, kolejne odcinki okazały się dość wymagające i męczące:

Szymon Ziółek: Odcinek między Bydlinem a Krakowem to był etap bardzo offroadowy, bogaty w podjazdy, zjazdy, różnorodny teren. Można było się poczuć niemal jak na zawodach MTB, wiele odcinków przez las. Myślę, że dla całej naszej ekipy był to dość trudny etap i po tych wszystkich trudach i zjazdach dotarliśmy do dawnej stolicy Polski, do Krakowa.

Jak informuje nas z trwającej wyprawy Szymon Ziółek, wszyscy rowerzyści dojechali offroadowymi trasami do Krakowa. Kolejni fragment drogi wiódł do Szczucina. Trzeba było w słońcu pokonać znaczną odległość, mówią podróżujący na dwóch kółkach:

Katarzyna: Z Krakowa do Szczucina, na początku wydawała nam się ta trasa świetna, bo jest po prostej, wałem wiślanym, fajnie się jedzie, ale niestety ilość kilometrów – przeszło 130, jesteśmy bardzo zmęczeni.

Szymon: Przjechaliśmy dzisiaj 140 km wzdłuż Wisły, a także przez Dunajec, udało nam się przepłynąć za pomocą promu. Trasa spokojna, ale przez swoją długość dość męcząca.

Relację z odcinków i zdjęcia przesyłają nam na bieżąco uczestnicy charytatywnej Wielkiej Wyprawy Rowerowej – Katarzyna i Szymon. Dalsze 100 km trasy udało się pokonać już spokojnym trybem i bez utrudnień:

Łukasz Paruzel: Piąty etap minął nam bezproblemowo. Jechaliśmy z Sandomierza, droga wiodła głównie szlakiem. Mieliśmy okazję odpocząć w miejscu przyjaznym rowerzystom. Cały odcinek to około 100 km, całą ekipą dojechaliśmy szczęśliwie do celu

– dodaje Łukasz Paruzel. W trasę liczącą blisko 600 km po południowej Polsce, z metą w Zamościu wybrało się razem 12 osób. Kolejne odcinki prowadziły przez Sandomierz i Tarnobrzeg do miejscowości Ciosmy. Przypomnijmy organizatorzy ponownie postawili przed sobą wyzwanie w postaci zebrania jak największej kwoty dla dzieci z domu dziecka w Kiedrzynie. Jak wesprzeć cel akcji? Warto poszukać wydarzenia w mediach społecznościowych. Wpiszcie #CharytatywneRowery.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj